Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Koncert dla „Promyczków”

Główne zdjęcie
Magda Sinoff

Ponad tysiąc złotych zebrano podczas charytatywnego koncertu „Gwiazdka z nieba” w kościele ojców kapucynów. Już od 19 lat Studio Wokalne eMDeK i MDK-DŚT organizują specjalne koncerty na rzecz dzieci z prowadzonej przez zakonników świetlicy „Promyczki” i jest to, obok Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, najdłuższa tego typu inicjatywa w Łomży. – To koncert, który stał się już tradycją w naszym mieście i cieszę się bardzo, że tyle osób wsparło dzieciaki! – mówi Magda Sinoff, która zaśpiewała jako solistka z towarzyszeniem wyśmienitego kwartetu pod kierownictwem Grzegorza Sekmistrza oraz z licznym chórem, złożonym z dzieci i dorosłych.

Potencjał składu: Magda Sinoff, pianista Grzegorz Sekmistrz, gitarzysta Przemysław Kamiński, basista  Artur Pawelczyk i perkusista Tomasz Swajda potwierdził już pierwszy koncert podczas Café Kultura w sierpniu ubiegłego roku. Później był występ podczas Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej przy fatalnej pogodzie i nikłym zainteresowaniu publiczności, ale w środowy wieczór nic już nie stało na przeszkodzie, by cieszyć się piękną muzyką w perfekcyjnym wykonaniu i takiej też oprawie dźwiękowo-oświetleniowej. Grzegorz Sekmistrz zadbał o urozmaicone, czerpiące z jazzu, bluesa, funky oraz rocka, aranżacje, a jako główna solistka „Gwiazdki...” wystąpiła Magda Sinoff, bo  tym razem zrezygnowano z zaproszenia kogoś znanego. 
– Po 19 latach doszłam do wniosku, że sama mogłabym zaśpiewać taki koncert – mówi Magda Sinoff. – Praca z takim zespołem to kolosalna różnica i daje to nam dużą dowolność. Możemy, choćby śpiewając ten sam utwór na bis, wykonać go diametralnie inaczej, albo śpiewać z publicznością, a oni na żywo natychmiast zareagują. Współpraca z tymi muzykami układa mi się bardzo dobrze i mam nadzieję, że będziemy przygotowywać kolejne programy. 
„Kiedyż to wzejdziesz gwiazdo” a capella na początek, spopularyzowany przez Stanisławę Celińską „Narodził się Maleńki”, znane kolędy „Gdy śliczna Panna”, „Hej w dzień narodzenia”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” zachwyciły licznych słuchaczy, niejednokrotnie wtórujących wykonawcom. Wyróżniało się, towarzyszące Magdzie Sinoff w większości utworów, trio Urszula Durzyńska, Maja Karwowska, Magdalena Głębocka, a szczególnie wzruszająco brzmiały utwory śpiewane przez wszystkich: solistki, dzieci z eMDeKu i chór dorosłych, jak choćby bisowana „Pierwsza gwiazda”.
– Ten chór powstał na jesieni, zebrał się przy okazji projektu „Scena z Mistrzem” – mówi Magda Sinoff. – Część to rodzice dzieci z eMDeKu, część to osoby, które u mnie kiedyś śpiewały, a dzisiaj był to ich trzeci koncert. Na razie nie mamy jeszcze ani nazwy, ani stałego składu, ćwiczymy w różnych miejscach i liczę, że ten projekt będzie się rozwijać, bo ma potencjał. 
Wymierny efekt koncertu, poza niewątpliwymi wrażeniami artystycznymi, to 1004,70 zł, czyli o prawie 400 złotych więcej niż w roku ubiegłym. 
– Zamysł był prosty – podsumowuje Magda Sinoff. – Chodziło o to, żeby muzycznie fajnie przywitać Nowy Rok, a do tego przedłużyć ten świąteczny klimat. A na święta zawsze jest jakiś prezent, więc żeby ten koncert miał też jakiś wymierny efekt, to zastanowiliśmy się w domu kultury z Romanem Borawskim co zrobić i tak powstała charytatywna „Gwiazdka z nieba”, żeby dzieciakom ze świetlicy też można było kupić jakieś prezenty czy coś im sfinansować, na przykład wycieczkę – i tak to się kręci już od 19 lat!

Wojciech Chamryk

Foto: Magda Sinoff
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę