Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Wójt Soliwoda w Wiźnie

Po 12 latach rządzenia gminą Wizna przez Zbigniewa Sokołowskiego w czwartek władze przejął Mariusz Soliwoda. Jako kandydat PiS fotel wójta gminy Wizna wygrał już w pierwszej turze wyborów – 21 października, ale dopiero dziś złożył ślubowanie i faktycznie przejął władzę w Urzędzie Gminy. - Wiem jak wielkie oczekiwania i nadzieje związane są ze zmianą władzy w naszej gminie. Zdaję sobie sprawę, jak duże trudności w ich realizacji będą – mówił wójt Soliwoda zapewniając, że dołoży „wszelkich starań, wykorzystując swoje doświadczenie i kompetencje, aby nasze plany zrealizować”.

48-letni Mariusz Soliwoda w głosowaniu mieszkańców 21 października zdobył 1 058 głosów mieszkańców. To wystarczyło do pokonania dotychczasowego wójta Zbigniewa Sokołowskiego, który zdobył 527 głosów, i jeszcze jednego konkurenta – gminnego urzędnika Artura Szulca, którego poparło 405 mieszkańców, ale także wystarczyło do wygrania wyborów, bo Soliwodę  poparło 53,17% tych, którzy wzięli w nich udział. 
Choć wybory odbyły się ponad miesiąc temu, dopiero dziś w Wiźnie odbyła się pierwsze sesja nowej Rady Gminy, na której ślubowania składali nowi radni i nowy wójt.  
- Dziś zamykamy jeden etap w dziejach naszej gminy, aby otworzyć następny – mówił już po ślubowaniu wójt Mariusz Soliwoda. - Zapraszam do współpracy wszystkich radnych niezależnie z jakiego komitetu otrzymali mandat. Deklarują współpracę z każdym, komu na sercu leży dobro naszej małej ojczyzny – zapewniał. 
Soliwoda mówił o wielkich oczekiwaniach mieszkańców związanych ze zmianą władzy w gminie. 
- Pracy jest ogrom liczę na państwa wsparcie i przede wszystkim na początku na cierpliwość  wspólnie dojdziemy do celu – mówił dziękując mieszkańcom Gminy Wizna za zaufanie i oddane na niego głosy. 

Wśród gratulujących nowemu wójtowi Wizny był m.in. nowy starosta Lech Szabłowski, także z PiS. 
- Pracujemy na rzecz tych samych mieszkańców – mówił wskazując, że zadania powiatu i gminy są trochę inne, ale często łączą się ze sobą. - Deklaruję wolę współpracy. Wspólnym działaniem możemy spełnić Państwa oczekiwania – dodawał wyrażając przekonanie, że koniec dziś rozpoczynającej się kadencji samorządu „będzie sukcesem gminy Wizna”.

Podczas pierwszej sesji radni gminy Wizna wybrali także władze Rady. Przewodniczącą została Iwona Grodzka ze Starego Bożejewa, a wiceprzewodniczącym Wiesław Kapelewski z Wizny. Podobnie jak wójt Soliwoda oboje kandydowali z list wyborczych KW PiS.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę