Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Ograniczenia w ruchu przy cmentarzach

Główne zdjęcie
Schemat organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z ul. gen. Wł. Sikorskiego

W związku dniem Wszytych Świętych, od środy 31 października do soboty 3 listopada, w okolicy cmentarzy w Łomży wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Największe zmiany będą dotyczyły skrzyżowania ulicy Sikorskiego z ul. Zawadzką.

Linia cmentarna MPK
Linia cmentarna MPK

Na ul. Zawadzkiej wyłączony z ruchu zostanie jeden pas lewoskrętu w ul. Sikorskiego. Natomiast na ulicy Sikorskiego, już przed sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu z ul. Zawadzką, wyłączony zostanie prawy pas jazdy na wprost w kierunku Al. Legionów. Zmiany te są podyktowane dopuszczeniem możliwości parkowania na wysokości zabytkowego cmentarza na prawym pasie jezdni ul. Sikorskiego. Na ul. Mikołaja Kopernika przywrócony zostanie czasowo ruch jednokierunkowy na odcinku od Al. Legionów do wjazdu na osiedle Bohaterów Monte Cassino.
W okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Przykoszarowej, zmianie ulegnie umiejscowienie przystanków autobusowych w związku z zajęciem placu manewrowego autobusów MPK pod handel. Przypominamy, że tu utrudniania w ruchu powodowane są także przez trwający remont ul. Niemcewicza w która nie można skręcić z Przykoszarowej.

Autobus MPK zamiast samochodu?
Tradycyjnie już od kilku lat w dzień Wszystkich Świętych Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji uruchamia specjalną linię cmentarną, która będzie kursowała po Łomży (co 10 minut) i do Piątnicy (co 30 minut). Wydłużone będą trasy linii autobusowych nr 8 i 10 do Kupisk Nowych, a wszystkimi eMPEkami zarówno na liniach miejskiej i pozamiejskiej będzie można jeździć bezpłatnie.

cz
wt, 30 października 2018 17:08
Data ostatniej edycji: śr, 31 października 2018 09:08:17

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę