Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Niedziela na św. Rocha

Kilka tysięcy osób w niedzielę odwiedziło Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie. Zorganizowano tam tradycyjną imprezę folklorystyczną „Niedziela na św. Rocha”. To jeden z popularniejszych dawnych świętych. Wystawiono mu wiele kościołów, kaplic, kapliczek i ołtarzy. Modlono się do niego, jako do patrona, który strzeże ludzi i bydło od zarazy. Dziś święty nie cieszy się już taka popularnością, ale impreza ku jego czci w Nowogrodzie za każdym razem ściąga rzesze mieszkańców regionu, i gości nie tylko z kraju.

Tegoroczną imprezę opiekujące się nowogrodzkim Skansenem Kurpiowskim Muzeum Północno-Mazowieckie z Łomży zorganizowało wspólnie z warszawską Fundacją Na Wsi. Tradycyjnie oprócz folkloru kurpiowksiego – kapeli, prezentacji wytwórczości regionalnej i popularnych niegdyś na Kurpiach gier i zabaw można było zobaczyć gości. Tym razem w kurpiowskiej scenerii zaprezentowali się Tatarzy wprost z... Białegostoku. Występujący w Nowogrodzie zespół pieśni i tańca „Buńczuk” działa przy Muzułmańskiej Gminie Wyznaniowej w Białymstoku.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę