Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pielęgniarstwo: nowy kierunek bezpłatnych studiów w Łomży

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży uruchamia trzeci kierunek bezpłatnych studiów. Do uruchomionych w październiku ubiegłego roku studiów na kierunkach: Informatyka, a także Zarządzanie i Marketingu teraz dołącza Pielęgniarstwo. W systemie dziennym będzie mogło studiować je 60 osób. Właśnie uczelnia ogłosiła nabór chętnych na ten kierunek studiów.

PWSIiP w Łomży to najmłodsza uczelnia w mieście, ale jednocześnie jedyna publiczna – tj. tak za naukę w której nie trzeba płacić. Uczelnia została powołana przed rokiem. Wówczas naukę rozpoczęło tu około 200 studentów. PWSIiP w Łomży rozpoczynała od kształcenia licencjatów i inżynierów w zakresie informatyki oraz zarządzania i przedsiębiorczości, ale od początku jej kierownictwo plany miało ambitne. Teraz po woli je realizuje. Uczelnia uzyskała zgodę Ministra Edukacji Narodowej i Sportu na uruchomienie kształcenia na kierunku pielęgniarstwo, a przed kilkoma dniami PWSIiP została pozytywnie oceniona przez Krajową Radę Akredytacyjnej Szkolnictwa Medycznego, która oceniała bazę materialną i wyposażenie medyczne gwarantujące wysoką jakość kształcenia. Zgodnie z decyzjami na bezpłatnych studiach na kierunku pielęgniarstwo będzie mogło uczyć się tu do 60 osób. Aby dostać się na te studia nie trzeba będzie też zdawać żadnych egzaminów wstępnych. W przypadku zbyt dużej liczby chętnych zostanie przeprowadzony konkurs świadectw.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę