Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru

Dnia 7 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Białymstoku w corocznym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru. W związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości tegoroczny marsz odbywał się pod hasłem "Przez Sybir do niepodległej". Przeszedł on ulicami podlaskiej stolicy już po raz osiemnasty.

 

Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru organizowany jest w Białymstoku od 18 lat. Jego celem jest utrwalanie pamięci o tragicznych losach obywateli polskich zesłanych do Związku Radzieckiego w latach 40. i 50. XX wieku. Marsz jest znakiem pamięci polskiej Golgoty Wschodu. Tegoroczna uroczystość odbyła 7 września. Jego organizatorami są m.in.: Związek Sybiraków, Urząd Miejski w Białymstoku, Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd ds. Kombatantów. W tym roku marszowi towarzyszyło motto  „Przez Sybir do niepodległej” – w związku ze stuleciem uzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się już 6 września. Już tego dnia  można  było obejrzeć wystawy tematyczne w Muzeum Pamięci Sybiru  i przy kościele Ducha Świętego  oraz wystawy plenerowe w centrum miasta. 7 września o godz. 10 przy pomniku Katyńskim  rozpoczęła  się część oficjalna marszu. Uczestnicy przeszli  stąd tradycyjnie pod Pomnik – Grób Nieznanego Sybiraka przy kościele Ducha Świętego.

opr. Michał Polkowski

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę