Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Pątnicy trzeci dzień w drodze

Już ponad 70 kilometrów pokonali pątnicy z diecezji łomżyńskiej w drodze na Jasną Górę. Właśnie rozpoczyna się trzeci pielgrzymkowy dzień. Pielgrzymi z Łomży, Ostrołęki i Zambrowa od wczorajszego popołudnia są razem. Noc spędzili w gościnnej wsi Zieleniec koło Sadownego, na terenie Diecezji Drohiczyńskiej. Dziś dołączy do nich ostatnia grupa pątników z diecezji łomżyńskiej – grupa Fioletowa z Wyszkowa, a wszyscy spotkają się w Strachówce. Tu też wieczorną Mszę świętą dla wszystkich pątników z diecezji odprawi ks bp Stanisław Stefanek.

Relikwie św. Teresy
Relikwie św. Teresy

Wczoraj rano pielgrzymi modlili się przy relikwiach św. Teresy, które tego dnia nawiedziły parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej przez którą przechodzili.
Na całej dotychczasowej trasie pielgrzymi są serdecznie witani przez mieszkańców miasteczek i wsi prze które przechodzą. Niemal w każdej czeka na nich nie tylko dobre słowo, ale także choćby niewielki poczęstunek.

Dziś do pokonania pielgrzymi mają odcinek o długości 27 kilometrów. To jeden z najkrótszych w ich wędrówce przez oblicze Matki Bożej Królowej Polski. Mniej kilometrów przejdą tylko ostatniego dnia pielgrzymki.

więcej o pielgrzymich trudach: www.pielgrzymka.lomza.opoka.org.pl

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę