Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Niebezpieczne drogi do Łomży

Na drogach wokół Łomży dochodzi do coraz większej liczby wypadków i kolizji drogowych. Niemalże codziennie informujemy o kolejnych tego typu zdarzeniach. Ich wzrost wyraźnie widać także w policyjnych statystykach. Z tych za pierwsze półrocze 2018 roku wynika, że na terenie miasta i powiatu liczba wypadków wzrosła o 1/3 w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku. Więcej jest też ich ofiar.

W okresie styczeń – czerwiec 2018 roku, na terenie województwa podlaskiego doszło do 300 wypadków drogowych, w których 47 osób zginęło i 338 osób zostało rannych. Policjanci podkreślają, że generalnie liczba wypadków drogowych spadła o niemal 7%, a aż o 12% spadła liczba osób rannych, ale liczna osób, które w wypadkach zginęły jest o ponad 9% wyższa niż przed rokiem. 

W przypadku Łomży wszystkie zbierane przez policjantów dane są gorsze niż przed rokiem. W mieście i na terenie powiatu łomżyńskiego przez pierwsze sześć miesięcy roku doszło do 36 wypadków drogowych, podczas gdy przed rokiem było ich tylko 24. To największy zanotowany wzrost liczby wypadków w skali komendy powiatowych z całego województwa. Duży wzrost wypadków – o 8 - odnotowała jeszcze komenda policji w Zambrowie, na obszarze której było ich   w tym roku 15, a mniejszy (wzrost o 2) komenda w Kolnie, gdzie wypadków było 9.   

W naszym regionie wzrosła tez liczba osób zabitych w wypadkach. W Łomży do końca czerwca śmiertelnych ofiar wypadków drogowych było 6 wobec 4 w 2017 roku. Na terenie powiatu grajewskiego w tym roku w wypadkach zginęły 3 osoby, a w powiatach kolneńskim, zambrowskim i wysokomazowieckim po 2. Z policyjnych danych wynika, że wśród 47 zabitych w całym województwie podlaskim połowa (23 osoby) to kierujący. Zginęło także 13 pieszych i 11 pasażerów pojazdów uczestniczących w wypadkach.  

W Łomży, w przeciwieństwie do całego województwa (odnotowano spadek o 8%), wzrosła liczba osób rannych w wypadkach drogowych. W pierwszym półroczu 2018 roku osób rannych było 37, a przed rokiem 32.

Najbardziej spektakularny jest natomiast wzrost zdarzeń kwalifikowanych przez policjantów jako kolizje drogowe. Tych w Łomży i najbliższej okolicy od stycznia do końca czerwca było 571 wobec 542 w tym samym okresie roku ubiegłego i 457 dwa lata temu. Specjaliści podkreślają, że przez lata definicje tego co jest wypadkiem drogowym, co kolizja  zmieniały się. W ujęciu statystycznym najprościej mówiąc kolizja jest wtedy, gdy w zdarzeniu drogowych są jedynie straty materialne, a nie ma osób poszkodowanych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę