środa, 23 maja 2018 napisz DONOS@

Kapele, śpiewacy i gawędziarze

Lokalne kapele, śpiewacy i gawędziarze ludowi popisywali się swoimi umiejętnościami w Zbójnej. Regionalny przegląd wyłonił uczestników na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich, który w ramach XXV Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej, odbędzie się w czerwcu w Nowogrodzie.

Występy kapel, śpiewaków i gawędziarzy w Zbójnej oceniała komisja w składzie: Wiesława Pawlak, etnograf, kustosz Muzeum Północno –Mazowieckiego w Łomży, Edward Szabat – kierownik muzyczny Mazurskiego zespołu Pieśni i Tańca „Ełk” i Aleksandra Szczubełek choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Ostrołęka”. Zgodnie z jej decyzją 10. czerwca na scenie w Nowogrodzie podczas Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich będą mogli zaprezentować się laureaci I i II nagród we wszystkich kategoriach pod warunkiem przygotowania programu opartego na folklorze kurpiowskim.

Oto wyniki przeglądu w Zbójnej
W kategorii zespołów śpiewaczych – gr. dorosłych:
I nagroda: Kurpiowski Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu i Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej
II nagroda: Zespół Śpiewaczy z Turośli i Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy
III nagroda: Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

W kategorii zespołów śpiewaczych- gr. dzieci i młodzież:
I nagroda: Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Turośli
II nagroda: Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy „Łomża” z Łomży

W kategorii solistów śpiewaków – gr. dorosłych:
I nagroda: Agnieszka Żemek – Pawczyńska z Łomży
II nagroda: Eugenia Kuliś z Kruszy i Hanna Ksepka z Kuzi

W kategorii solistów instrumentalistów – gr. dorosłych:
I nagroda: Jan Kania z Turośli i Michał Olchowik z Łomży
II nagroda: Krystyna Gromadzka z Kolna i Eugeniusz Piaścik z Dębnik
III nagroda: Stanisław Suchoicki z Górek Sypniewo

W kategorii solistów instrumentalistów – gr. dzieci młodzież:
I nagroda: Dawid Sutkowski z Turośli i Karol Sadłowski z Turośli
II nagroda: Adam Sadłowski z Turośli i Piotr Zakrzewski z Nowogrodu
III nagroda: Urszula Charubin z Pored

W kategorii par tanecznych – gr. dzieci i młodzież:
I nagroda: Gabriela Wawrzyniak i Kacper Żmuda z Łomży
Wyróżnienie: Antonina Zabielska i Marek Szymański z Łomży

W kategorii Kapel:
I nagroda: Kapela Jana Kani z Turośli
II nagroda: Kapela „Miód na serce” z Łomży
Kapela „Szansa” z Zambrowa

W kategorii zespołów folklorystycznych:
I nagroda: Dziecięcy Zespół folklorystyczny „Turoślanie” z Turośli oraz Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa” z Zambrowa
II nagroda: Zespół Folklorystyczny „Maryna” z Łomży

W kategorii gawędziarzy – gr. dzieci i młodzież:
I nagroda: Izabela Szewczyk z Nowogrodu, Joanna sadowska z Nowogrodu, Dominika Walczyk z Dobrego Lasu
II nagroda: Karolina Siwik z Dobrego Lasu, Izabela Piaścik z Dobrego Lasu
III nagroda: Paweł Waszkiewicz z Dobrego Lasu
Wyróżnienie: Izabela Rojewska z Nowogrodu

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0