Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Teatr z Łomży Podlaską Marką Roku

Główne zdjęcie
Jarosław Antoniuk dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży (fot. archiwum)

Teatr Lalki i Aktora w Łomży wygrał konkurs Podlaska Marka Roku w kategorii kultura. Była to 14. edycja konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Poza statuetką łomżyński teatr otrzymał 10 tysięcy złotych i weźmie udział w szeregu kampanii promocyjnych. Nagrody wręczano we wtorek wieczorem podczas specjalnej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Gwiazdą wieczoru był Zenon Martyniuk, który został uznany Honorowym Ambasadorem Województwa Podlaskiego.

Na konkurs Podlaska Marka w tym roku wpłynęło 220 zgłoszeń, ale do dwuetapowego konkursu dopuszczono 180 kandydatur w 7 kategoriach: kultura, społeczeństwo, odkrycie, wydarzenie, inwestycja, produkt użytkowy, produkt spożywczy. Teatr Lalki i Aktora w Łomży w kategorii kultura był jednym z trzech finalistów rywalizujących o tytuł Podlaska Marka Roku. Konkurentami były Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” i Białostocki Teatr Lalek. Już po wejściu do finału konkursu z 40 pretendentów w tej kategorii, Jarosław Antoniuk, od 24 lat dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży, mówił nam, że ta nominacja jest bardzo miła dla wszystkich pracowników teatru, i że „to zauważanie naszej pracy, którą wykonujemy także na rzecz województwa”. 
Teatr Lalki i Aktora w Łomży powstał w sezonie teatralnym 1987/88. W ciągu 30 lat istnienia wypracował sobie opinię teatru odpowiedzialnego za kulturę i świadomość teatralną. Od początku istnienia łomżyński teatr jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka – wyjątkowego przeglądu i konfrontacji najciekawszych zjawisk we współczesnym teatrze formy. Wydarzenie to przyciąga do miasta interesujących artystów, pozwala przyjrzeć się poziomowi światowego lalkarstwa, ale jednocześnie jest barwnym, teatralnym świętem wszystkich łomżan.

Oto laureaci Nagrody Podlaska Marka
Produkt Użytkowy

 • Budynki wielorodzinne w technologii modułowej Unihouse – Unihouse Oddział Unibep S.A. w Bielsku Podlaskim

Produkt Spożywczy

 • Grupa produktów Naturalnych – Spółdzielnia Mleczarska w Łapach

Odkrycie

 • Pierwsza w historii detekcja fal grawitacyjnych przez zespoły LIGO Scientific Collaboration i Vigro Collaboration – prof. dr hab. Piotr Jaranowski, Dziekan Wydziału Fizyki UwB

Inwestycja

 • Uruchomienie Fabryki SaMasz w Zabłudowie – SaMASZ Sp. z o.o.

Kultura

 • Teatr Lalki i Aktora w Łomży - Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Wydarzenie

 • Podlaskie Święto Chleba – Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

Społeczeństwo

 • Fundacja Rodziny Czarneckich – Dominika Weronika Czarnecka

Podczas Gali Honorowym Ambasadorem Województwa Podlaskiego został Zenon Martyniuk, a Ambasadorem Podlaskiej Gospodarki branża drzewno-meblarska. Tytuł Podlaskiej Marki Konsumenta odebrał też Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”, który już wcześniej uzyskał najwięcej głosów w głosowaniu internautów.

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę