środa, 23 maja 2018 napisz DONOS@

Teatr z Łomży Podlaską Marką Roku

Teatr Lalki i Aktora w Łomży wygrał konkurs Podlaska Marka Roku w kategorii kultura. Była to 14. edycja konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Poza statuetką łomżyński teatr otrzymał 10 tysięcy złotych i weźmie udział w szeregu kampanii promocyjnych. Nagrody wręczano we wtorek wieczorem podczas specjalnej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Gwiazdą wieczoru był Zenon Martyniuk, który został uznany Honorowym Ambasadorem Województwa Podlaskiego.

Jarosław Antoniuk dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży (fot. archiwum)
Jarosław Antoniuk dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży (fot. archiwum)

Na konkurs Podlaska Marka w tym roku wpłynęło 220 zgłoszeń, ale do dwuetapowego konkursu dopuszczono 180 kandydatur w 7 kategoriach: kultura, społeczeństwo, odkrycie, wydarzenie, inwestycja, produkt użytkowy, produkt spożywczy. Teatr Lalki i Aktora w Łomży w kategorii kultura był jednym z trzech finalistów rywalizujących o tytuł Podlaska Marka Roku. Konkurentami były Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” i Białostocki Teatr Lalek. Już po wejściu do finału konkursu z 40 pretendentów w tej kategorii, Jarosław Antoniuk, od 24 lat dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży, mówił nam, że ta nominacja jest bardzo miła dla wszystkich pracowników teatru, i że „to zauważanie naszej pracy, którą wykonujemy także na rzecz województwa”. 
Teatr Lalki i Aktora w Łomży powstał w sezonie teatralnym 1987/88. W ciągu 30 lat istnienia wypracował sobie opinię teatru odpowiedzialnego za kulturę i świadomość teatralną. Od początku istnienia łomżyński teatr jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka – wyjątkowego przeglądu i konfrontacji najciekawszych zjawisk we współczesnym teatrze formy. Wydarzenie to przyciąga do miasta interesujących artystów, pozwala przyjrzeć się poziomowi światowego lalkarstwa, ale jednocześnie jest barwnym, teatralnym świętem wszystkich łomżan.

Oto laureaci Nagrody Podlaska Marka
Produkt Użytkowy

  • Budynki wielorodzinne w technologii modułowej Unihouse – Unihouse Oddział Unibep S.A. w Bielsku Podlaskim

Produkt Spożywczy

  • Grupa produktów Naturalnych – Spółdzielnia Mleczarska w Łapach

Odkrycie

  • Pierwsza w historii detekcja fal grawitacyjnych przez zespoły LIGO Scientific Collaboration i Vigro Collaboration – prof. dr hab. Piotr Jaranowski, Dziekan Wydziału Fizyki UwB

Inwestycja

  • Uruchomienie Fabryki SaMasz w Zabłudowie – SaMASZ Sp. z o.o.

Kultura

  • Teatr Lalki i Aktora w Łomży - Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Wydarzenie

  • Podlaskie Święto Chleba – Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

Społeczeństwo

  • Fundacja Rodziny Czarneckich – Dominika Weronika Czarnecka

Podczas Gali Honorowym Ambasadorem Województwa Podlaskiego został Zenon Martyniuk, a Ambasadorem Podlaskiej Gospodarki branża drzewno-meblarska. Tytuł Podlaskiej Marki Konsumenta odebrał też Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”, który już wcześniej uzyskał najwięcej głosów w głosowaniu internautów.


 
Zobacz także
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0