Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


III miejsce naszych uczniów w polsko-norweskim konkursie edukacyjnym "Na tropie"

Zadaniem uczniów było wyszukanie i przedstawienie wątków polskiej historii, kultury, sztuki, nauki lub tradycji, w których pojawia się aspekt norweski (i odwrotnie). Efektem ich pracy jest film pt. "Our Common Fate" ("Nasz wspólny los"), ukazujący historię polsko-norweskich relacji w okresie Ii wojny światowej.

Historia relacji polsko-norweskich to mało znane w Polsce, ale bardzo ciekawe zagadnienie. Był to czas, w którym, jak określił sprawozdawca Polskiego Radia 1.09.1939 r., "wszystkie inne sprawy odchodzą na plan dalszy, a priorytetem staje się obrona Ojczyzny.” Nasze losy zetknęły się w 1939 roku, gdy władze Norwegii ułatwiały ewakuację polskich obywateli, w roku 1940, który zapoczątkował wspólne działania zbrojne w ramach koalicji antyhitlerowskiej na lądzie, na morzu i w powietrzu, aż po rok 1945, gdy cieszyliśmy się ze wspólnego zwycięstwa i opłakiwaliśmy tych, którzy poświęcili własne życie dla słusznej sprawy.

 

Skład zespołu konkursowego:

Monika Serwatko i Urszula Serwatko (pomysłodawczynie)

Adam Kozłowski

Dominika Plona

Weronika Buźniak

Angelika Kruszko

Paweł Szymański

 

Zachęcamy Was gorąco do obejrzenia filmu, a zwycięskiej grupie serdecznie gratulujemy i życzymy udanej wizyty studyjnej w Warszawie.

Wyniki konkursu

 

Katarzyna Zając-Malinowska
pon, 12 marca 2018 15:14
Data ostatniej edycji: pon, 12 marca 2018 15:39:55

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę