Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


ROZWIJAM SIĘ BEZPIECZNIE

Od września do końca listopada 2017 roku realizowany był w szkole program zajęć pozalekcyjnych pt. „Rozwijam się bezpiecznie – organizacja czasu wolnego młodzieży”. Program był naszym pomysłem w ramach ogólnopolskiego projektu koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

 

Celem programu było stworzenie uczniom możliwości bezpiecznego spędzania czasu wolnego, rozwój zainteresowań, wsparcie psychologiczne uczniów mających niską motywację, zagrożonych uzależnieniem, doświadczających różnych form przemocy.  Zorganizowano zajęcia sportowe: strzelectwo, siłownia, badminton, taneczne, teatralne, muzyczne i psychologiczne dotyczące kształtowania postaw młodzieży odnośnie  różnych używek oraz zajęcia psychologiczne wzmacniające poczucie własnej wartości.

1.  „Korekta” program profilaktyczny zajęcia z psychologiem

2. Bądź sobą – program profilaktyczny o charakterze terapeutycznym.

3. Muzyka lekarstwem duszy – zajęcia profilaktyczno – muzyczne.

4. Bliżej teatru – profilaktyka przez teatr.

5. Koło strzeleckie.

6. Profilaktyka przez sport – siłownia.

7.Badminton – zajęcia profilaktyczno – sportowe.

8. Koło taneczne.

Ogółem we wszystkich zajęciach  uczestniczyło 180 uczniów, co stanowi 30% społeczności uczniowskiej.

Program znacznie poprawił wiedzę uczestników na temat bezpiecznych zachowań. Zwiększyło się też poczucie bezpieczeństwa młodzieży po realizacji projektu w porównaniu do sytuacji przed realizacją.

Udział w zajęciach zwiększył też wiedzę uczniów na temat bezpiecznych zachowań w zakresie bezpieczeństwa i  porządku publicznego oraz wpłynął na poziom wiedzy uczestników  w zakresie odpowiedzialności prawnej. Wskazania ankietowe uczniów na początku i na koniec projektu wykazały na wszystkich zajęciach tendencję wzrostową.

Dzięki udziałowi w projekcie rozszerzyliśmy współpracę z Komendą Miejską Policji w Łomży, dzięki życzliwości której realizowaliśmy profilaktykę z zakresu bezpieczeństwa, cyberprzemocy, odpowiedzialności prawnej i trzeźwości w ruchu drogowym. Współpraca z Wojewódzkim Ośrodkiem Profilaktyki i Terapii Uzależnień zaowocowała realizacją profilaktyki uzależnień w klasach , z których uczniowie zaangażowali się w projekt. Grupa Ratownicza Nadzieja  uczyła naszych uczniów jak udzielać pomocy przedmedycznej.

OPR. Krzysztof Domalewski

 

Foto:
Foto: Szkolna siłownia
Foto: Szkolna siłownia
Foto: Szkolna siłownia
Foto: Szkolna siłownia
Foto: Szkolna siłownia
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: DEN
Foto: DEN
Foto: Inauguracja
Foto: Inauguracja
Foto: Jasełka 2018
Foto: Jasełka 2018
Foto: Jasełka 2018
Foto: Apel (Niepodległość)
Foto: Apel (Niepodległość)
Foto: Apel (Niepodległość)
Foto: Ślubowanie
Foto: Ślubowanie
Foto: Ślubowanie
Foto: Ślubowanie
Foto: Wigilia miejska
Foto: Wigilia miejska
Elżbieta Szleszyńska
so, 03 marca 2018 21:10
Data ostatniej edycji: so, 03 marca 2018 21:25:46

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę