Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


,,Był raz bal, na sto par ..... Na tym balu nad balami, takim co się pamięta latami"

Studniówka 2018

,,Był raz bal, na sto par ..... Na tym balu nad balami, takim co się pamięta latami" Taki własnie był bal studniówkowy w Ekonomiku. 13 stycznia 2018 roku społeczność klas maturalnych, nauczyciele, rodzice i zaproszeni gości przeżywali tradycyjną uroczystość balu studniówkowego w murach naszej szkoły.

 

W piękny, zimowy wieczór, na odświętnie udekorowanej sali zebrali się uczniowie pięciu klas wraz z wychowawczyniami:

IIIA - liceum-   Aneta Drozd,

IVTA- technik ekonomista -  Beata Dzięgielewska,

IVTC- technik handlowiec -  Sylwia Wądołowska ,

IVTL - technik logistyk -  Katarzyna Szymańska,

IVTR - technik organizacji reklamy -  Wioleta Markowska.

Wieczór rozpoczął się od przemówień - Dyrektora Pawła Drożynera oraz  przedstawicielki Rady Rodziców, którzy życzyli maturzystom wspaniałych wyników na egzaminie maturalnym  oraz wesołej zabawy i niezapomnianych wspomnień po balu studniówkowym. Reprezentanci uczniów podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za stworzenie warunków do nauki  oraz trud włożony w kształtowanie umysłów i charakterów. Szczególne podziękowania złożyli na ręce rodziców, którzy przyczynili sie do zorganizowania balu. Jak podkreślali w przemówieniu dla nich, to niezwykły bal, bal, który uświadamia im , że już wkrótce przekroczą symboliczny próg dojrzałości a ,,niebywałość tego wieczoru sprawia, że wszyscy czujemy się wzruszeni. Każdy z nas pamięta moment, w którym po raz pierwszy przekroczył szkolne mury w których tak szybko minęły wspólne trzy / cztery lata."

I wreszcie magiczne słowa: ,,Poloneza czas zacząć".Zabawa była wyjątkowa, taką ją wszyscy zapiętaliśmy  ,,(...) I szły pary po parach hucznie i wesoło, rozkręcało się, znowu skręcało się koło, jak wąż olbrzymi, w tysiąc łamiący się zwojów (...)/Pan Tadeusz A. Mickiewicz/  i to nic , że przy  dziesięciokroć granej piosence Sławomira ,, Miłość w Zakopanem". Ta noc już nigdy się nie powtórzy i jak mówił starożytny myśliciel i podróżnik Demokryt  ,,Spośród rzeczy przyjemnych, te radują najbardziej, które się zdarzają najrzadziej".Takim właśnie ten bal chcemy wspominać za kilka lat. Miejmy nadzieję, że urok studniówkowej nocy zapisał się w naszych sercach, że powrócimy do niego po latach  we wspomnieniach.

13 stycznia Roku Pańskiego 2018, na sto dni przed owymi dniami zmagań i udręki,

zwanymi przez lud wszelki „Maturą - losu wyrocznią”,

brać szkolna wraz z zacnym gronem profesorów ten bal cudownym uczyniła.

Opracownie: Katarzyna Szymańska

Opracownie: Katarzyna Szymańska
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
nie, 28 stycznia 2018 20:44
Data ostatniej edycji: nie, 28 stycznia 2018 21:38:45

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę