Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Jedwabne świętuje...

Od warkotu dziesiątków silników motocykli i mocnego uderzenia w rytmie blues-rocka mieszkańcy Jedwabenego i okolicy rozpoczęli świętowanie Dni Jedwabnego. Do niedzieli w mieście będą odbywał się imprezy sportowo rozrywkowe. W piątek po południu do miasta przyjechało kilkudziesięciu amatorów jednośladów na II Ogólnopolski Zlot Motocyklistów, a wieczorem na dobry początek na scenie przy tamtejszym ośrodku kultury zagrała Kasa Chorych – legenda polskiego blues-rocka.

Kasa Chorych, to zespół który gra już od 30 lat i który na stałe wpisał się w historię polskiego bluesa. Podczas koncertu w Jedwabnem muzycy zagrali zarówno swoje stare przeboje jak i kilka utworów z najnowszej płyty „RYTHM & PULS”. Przy dźwiękach piosenek „Chcę cię kochać”, „Blues chorego” czy „No woman no cry”... pląsało kilkudziesięciu ubranych w czarne skóry motocyklistów – dalej od sceny w parku w rytm muzyki podrygiwały setki mieszkańców Jedwabnego i okolicy.
Organizatorzy imprezy przygotowali atrakcje dla dużych i dla małych. Poza motocyklami i Kasą Chorych rozstawiło się tam ogromne wesołe miasteczko...

Piątkowe spotkanie było jednak tylko wstępem do świętowania Dni Jedwabnego. W sobotę i niedzielę miasteczko imprezować będzie od świtu do nocy. Przez całą noc i w sobotę rano do Jedwabnego z całej Polski zjeżdżać będą się motocykliści. W piątek wieczorem było ich ponad 50-ciu, a organizatorzy liczą, że w sobotnie południe - podczas parady motocykli - ulicami miasteczka przejdzie co najmniej 300 jednośladów.

Program Dni Jedwabnego:
16 lipca 2005 r. (sobota):
- godz. 9.00 – 12.30 Imprezy sportowe (bieg uliczny, turniej piłki nożnej) przy szkole,

- godz. 12.30-14.00 Pokaz tresury psów i technik policyjnych (konkurs dotyczący bezpieczeństwa ruchu drogowego),

- godz. 12.00 Prezentacja i parada motocykli,

- godz. 15.00 Wystąpienie Posła na Sejm RP Jarosława Zielińskiego, blok historyczny w sali kinowej - odczyt dr Krzysztofa Sychowicza,

- godz. 17.00 Koncerty zespołów (Imperial, Holy water), grill, ognisko.

17 lipca 2005 r. (niedziela):
- godz. 9.30 Msza św. w Kościele Parafialnym p.w. Św. Jakuba w Jedwabnem (oprawa muzyczna Orkiestry Dętej z Ostrowi Mazowieckiej),

- godz. 10.50 Koncert Orkiestry Dętej w parku,

- od godz. 12.00 Koncerty zespołów (m. in BOSS).

- od godz. 16.00-17.00 Koncert zespołu BOYS,
210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę