Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Tacy Sami” wystąpili w Tours we Francji

Prawie 4000 osób oglądało dwa spektakle międzynarodowego projektu Mode H. Na scenie centrum kongresowego Vinci w Tours we Francji wystąpiło około 150 tancerzy także niepełnosprawnych w tym reprezentująca Polskę grupa „Tacy Sami” z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Licząca 11 osób grupa taneczna zabrała widzów do Meksyku prezentując „Meksykańską balladę”. - Występ naszych tancerzy przyjęty był entuzjastycznie, a finał spektaklu wzruszający – opowiada Jarosław Cholewicki, dyrektor ROK Łomża.

Rozpoczęty piętnaście lat temu projekt Mode H był początkowo pokazem mody przystosowanym do niepełnosprawności. Spektakl przekształcił się o formy choreograficzne, ale zawsze związane z tematem wyłączenia i różnic. Francuskie Centrum Mutualite Francaise, kontynuuje wydarzenie Mode H, aby przyczynić się do promowania dostępu do kultury, integracji, socjalizacji, poprawy wizerunku i poczucia własnej wartości osób niepełnosprawnych, ale także zmienić opinię publiczną, a tym samym uświadomić, że osoba niepełnosprawna jest pełnoprawnym obywatelem. W tym roku 9 grup z 7 krajów zaprezentowało choreograficzne show, którego temat było „Zaproszenie do podróży”. Łomżyńska grupa „Tacy Sami” zaprezentowała „Meksykańską balladę” przygotowana przez choreograf Justynę Wawrzyniak. Na scenie prezentowali się: Paulina Bąkowska, Magdalena Krynicka, Żaklina Olchowik, Agnieszka Żemek-Pawczyńska, Zbigniew Brzeziński, Przemek Detkiewicz, Wojtek Krajewski, Michał Olchowik, Wiktor Pawczyński, Paweł Spaliński. 

Będąc we Francji członkowie grupy „Tacy Sami” mieli okazję zwiedzić przepiękne miasto Tours, brali również udział w spontanicznych tańcach na jego ulicach, przyczyniających się do pełnej integracji osób sprawnych i niepełnosprawnych. Wyjazdy grupy na festiwale Mode H od początku odbywają się dzięki finansowaniu i współpracy Starostwa Powiatowego w Łomży z organizacją „Mutualite Francaise”. 
Wykonawcy składają serdeczne podziękowania za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu Zarządowi Województwa Podlaskiego, pracownikom Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, a także Urzędowi Miejskiemu w Łomży. Szczególe podziękowania składamy Pani Staroście Elżbiecie Parzych i Panu Staroście Lechowi Szabłowskiemu i pracownikom Starostwa Powiatowego w Łomży, za wieloletnią pomoc i życzliwość, bez których nasze uczestnictwo w tej wspaniałej imprezie nie byłoby możliwe.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę