Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 21 lutego 2024 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Dni Honorowego Krwiodawstwa

22-26 listopada to zwyczajowo Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Z tej okazji na auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży zebrali się przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowieństwa, instytucji edukacyjnych, działaczy PCK, państwowej służby krwi oraz innych podmiotów wspomagających i organizujących ruch honorowego krwiodawstwa na Ziemi Łomżyńskiej. Nie zabrakło także szerokiej rzeszy Dawców, którzy bezinteresownie dzielą się własną krwią ratując zdrowie i życie Polaków.

Nasza szkoła od wielu lat promuje dawstwo krwi organizując akcje jej poboru i edukując młodzież w zakresie szeroko rozumianej idei honorowego krwiodawstwa. Działania te zostały zauważone i szczególnie wyróżnione podczas piątkowej uroczystości (24.11).

Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku p. Anna Lisowska oraz kierownik łomżyńskiego Terenowego Oddziału tej instytucji p. Anna Ogrodnik-Wycik podziękowały całej społeczności szkolnej Ekonomika za organizację akcji poboru krwi i propagowanie idei honorowego krwiodawstwa. Szkoła została za te działania uhonorowana statuetką "Złotej Kropli Krwi".

Z rąk prezesa Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Łomży p. Jerzego Cichowicza otrzymaliśmy z kolei "serdeczne podziękowanie za szczególną pomoc oraz zaangażowanie w krzewienie i rozwój idei honorowego krwiodawstwa".

Pamiątkową statuetkę otrzymaliśmy również za zajęcie III miejsca w etapie okręgowym XIII edycji Turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i pomaturalnych w zakresie promocji honorowego krwiodawstwa.

Magdalena Karwowska
so, 25 listopada 2017 17:51
Data ostatniej edycji: nie, 26 listopada 2017 12:33:26

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę