Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


ŁOMŻYŃSKA NEKROPOLIA, TO NASI SĄSIEDZI

Najbliższe sąsiedztwo Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży to wspaniała Łomżyńska Nekropolia powstała ok. 1797 roku - jeden z najstarszych i najbardziej zabytkowych cmentarzy w Polsce. Młodzież "Ekonomika" tradycyjnie już porządkuje zaniedbane i zapomniane groby, zapala symboliczne znicze, oddaje hołd tym, którzy tworzyli naszą historię.

Pamięć o naszych przodkach to nasza historia i nasza kultura. Dlatego dbałość o groby "zza okna" to ważne zadanie programów wychowawczych wszystkich klas oraz  Młodziezowego Koła Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.  Pamięć to także groby nauczycieli i pracowników Ekonomika na nowym i starym cmentarzu. Zapalamy symboliczny znicz, modlimy się i wspominamy tych, którzy odeszli na wieczną wartę.

Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz Dzień Zaduszny (2 listopada) to czas nad sensem życia i śmierci, to czas refleksji także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.

Wówczas rozpoczyna się okres poświęcony wspomnieniom zmarłych, dlatego tego dnia – a także w kolejnych dniach listopada – wierni odwiedzają groby bliskich, porządkują je, zapalają znicze i zostawiają kwiaty.

Smutek to jest mrok po zmarłych tu
ale dla nich są wysokie jasne światy.
Zapal świeczkę. Westchnij. Pacierz zmów.
Odejdź pełen jasności skrzydlatej.
(J. Kulmowa, "W zaduszki")

Każdego roku także na naszym Cmentarzu Komunalnym organizowana jest przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej kwesta: "Ratujmy zabytki cmentarne", w której uczestniczą uczniowie i nauczyciele  szkoły na czele z Dyrektorem Pawłem Drożynerem.

"Proszę was bardzo, żebyście nie zapominali o naszej nekropolii, o tym że leżą tam nasi dziadkowie i nasze babcie, właściwie cała nasza Łomża. Na tym cmentarzu wypisana jest cała nasza historia. Pamiętajcie o tym." (Hanka Bielicka)

PANI HANIU - Młodzież Ekonomika PAMIĘTA!

foto: Klaudia Piątek, kl II TL

Każdego roku także na naszym Cmentarzu Komunalnym organizowana jest przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej kwesta: "Ratujmy zabytki cmentarne", w której uczestniczą także uczniowie i nauczyciele  szkoły na czele z Dyrektorem Pawłem Drożynerem.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
nie, 29 października 2017 08:43
Data ostatniej edycji: pon, 30 października 2017 14:05:00

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę