Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Dni Otwarte Ciepłowni 2017

13 października br. młodzież naszej szkoły uczestniczyła po raz kolejny w dniach otwartych MPEC pod nazwą "Ciepło, cieplej... ciepłownia" - edycja 2017. Tym razem byli to uczniowie klas III TL oraz II A.

Program pobytu na terenie przedsiębiorstwa dotyczył:

 

  • poznania podstawowych zasad związanych z przestrzeganiem warunków BHP na terenie zakładu,
  • informacji z zakresu paliwa wykorzystywanego w ciepłowni - właściwości, źródła zaopatrzenia, transport i składowanie, podawanie do kotłów,
  • wody jako nośnika ciepła - źródło wody, uzdatnianie wody, cel uzdatniania,
  • pobytu w laboratorium zakładowym - zakres analiz, sprzęt do analiz i pokaz pracy wybranego urządzenia,
  • zwiedzania ciepłowni - sterownia z systemem monitoringu, tabele regulacyjne, praca kotłów, filtr elektroststyczny, pompownia, układy odżużlania i odpylania.

 

Po terenie ciepłowni oprowadzał nas między innymi zastępca kierownika Ciepłowni Miejskiej pan Andrzej Nieciecki, który w interesujący sposób przybliżył nam zagadnienia z zakresu ciepłownictwa. Dowiedzieliśmy się również o projektach budowy nowego pieca na biomasę drzewną , który w okresie letnim wykorzystywany będzie  do produkcji ciepłej wody.

Pobyt w MPEC wpisał się w zajęcia dotyczące odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii /przedmiot - przyroda kl. II A / oraz zajęcia z logistyki miejskiej z obszaru sieci ciepłowniczej /obsługa jednostek zewnętrznych - kl. III TL/ i realizowanego w klasach logistycznych  programu wycieczek dydaktycznych.

Opracowanie: Katarzyna Szymańska


 

Magdalena Karwowska
wt, 17 października 2017 12:46
Data ostatniej edycji: wt, 17 października 2017 12:56:44

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę