Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Filmowe przeboje - Soundtrack 2017

Główne zdjęcie
Formacja FUNKASANKI (fot. Bartosz Zalewski)

Utalentowani młodzi wokaliści z całego kraju zjechali do Łomży na rozpoczynający się dzisiaj X Ogólnopolski Festiwal Anglojęzycznej Piosenki Filmowej Soundtrack 2017. Będzie wśród nich Eryk Mroczko, jedyny reprezentant Łomży i podopieczny Magdy Sinoff z MDK-DŚT. – Będziemy trzymać kciuki, żeby mu dobrze poszło, żeby poszedł w ślady odnoszących sukcesy na festiwalu Michała Mężeńskiego czy Łukasza Lipskiego! – mówi Magda Sinoff. Podczas trzydniowej imprezy odbędą się koncerty, pokazy filmowe i warsztaty artystyczne. Finałowa gala z udziałem Formacji FUNKASANKI

Festiwal Soundtrack powrócił po dwóch latach przerwy. To jeden z nielicznych krajowych konkursów promujących anglojęzyczne piosenki filmowe i musicalowe, dlatego też wśród uczestników dziewięciu wcześniejszych edycji nie brakowało już uznanych młodych wokalistów, bądź też takich, których kariery rozpoczynały się w Łomży. Na Soundtracku zwyciężali więc: Małgorzata Jamroży – megapopularna obecnie Margaret, Anna Kaptór, Małgorzata Nakonieczna, Sandra Mika, Adela Konop, która już niebawem pojawi się w Łomży jako jedna z gwiazd Novum Jazz Festival oraz łomżanie Joanna Zawłocka i Łukasz Lipski. W tym roku pretendentów do nagród też nie zabraknie – ich łączna pula wynosi trzy tysiące złotych, będą też cenne nagrody rzeczowe.
– Sponsorzy nas nie zawiedli, więc będzie o co walczyć! – mówi Magda Sinoff. – Przyjadą do nas wokaliści z wielu różnych miejscowości, np. Suwałk, Białegostoku, Warszawy, Lublina, Kolna, Grajewa czy Augustowa. To wokaliści w przeróżnych stylach: i w rockowym i w popowym, i w gospelowym, i w musicalowym. Wszystkie te piosenki zostaną zaprezentowane podczas sobotnich przesłuchań otwartych dla publiczności – naprawdę warto przyjść posłuchać!
W konkursie wystartuje też Eryk Mroczko, szlifujący swe wokalne umiejętności w MDK-DŚT podopieczny Magdy Sinoff, 18-letni uczeń I LO, znany z roli basisty, klawiszowca i dodatkowego wokalisty The Basement, TT Band i Firewalk oraz frontmana/gitarzysty formacji Smoothni. 
– Wciąż trwają próby i nie wiemy jeszcze co zaśpiewa, ale skłaniamy się do wyboru pomiędzy „Ain't No Sunshine” Billa Withersa bądź „Every Breath You Take” The Police, albo piosenką Jamie'go Culluma – zapowiada Magda Sinoff. 
Wcześniej, bo dzisiaj wieczorem, wystąpi w MDK-DŚT Studio Wokalne eMDeK pod kierunkiem Magdy Sinoff, będzie też projekcja filmowa. Sobotni program imprezy poza konkursem obejmuje również pokaz filmu muzycznego oraz warsztaty tańca musicalowego z Anną Łaskarzewską, językowe z British Academy i wokalne z Mieczysławem Szcześniakiem. Zajęć warsztatowych dla uczestników nie zabraknie też w niedzielę: ponownie odbędą się konsultacje językowe, a warsztaty teatralne poprowadzi Joanna Klama. Głównym punktem imprezy będzie niedzielna gala, podczas której nie tylko poznamy zwycięzców, ale też posłuchamy ich w wyjątkowym utworze.
– Szykujemy specjalny utwór na ten jubileuszowy festiwal – mówi Magda Sinoff. – Uczestnicy i studio eMDeK przygotują piosenkę z musicalu „Rent”, „Season Of Love” i chcemy ją wykonać podczas finałowej gali: eMDeK stworzy chór, a soliści-laureaci zaśpiewają główne partie.  
Na koniec zaśpiewa juror Mieczysław Szcześniak, jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów.
– Będzie to występ z pianistą, normalny koncert – zapowiada Magda Sinoff. – Mieczysław lubi śpiewać, lubi bisować, tak więc zapowiada się spore wydarzenie, bo to przecież wspaniały wokalista, mający na koncie wiele przebojów. Był już na naszym festiwalu w roku 2010, później występował jeszcze podczas Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej – cieszę się bardzo, że artysta tej klasy znowu dla nas zaśpiewa!

Wojciech Chamryk

Szczegółowy program festiwalu: na stronie MDK-DŚT


Koncert i przyjazd Mieczysława Szcześniaka na Festiwal SOUNDTRACK jest odwołany z powodu jego choroby.

Koncert odbędzie się w późniejszym terminie.


Prosimy zgłaszać się z koncertowymi biletami do sekretariatu MDK-DŚT (ul. Wojska Polskiego 3 w weekend 14-15.10 w godz.12.00 - 20.00 lub w tygodniu podczas pracy MDK-DŚT (8.00 - 21.00). Bardzo Państwa przepraszamy, ale jest to sytuacja niezależna od nas.

W niedzielę 15.10, godz.17.00 odbędzie się planowany Koncert Galowy Laureatów z udziałem Formacji FUNKASANKI - wstęp wolny. Serdecznie państwa zapraszamy.
Bardzo przepraszamy Państwa za utrudnienia i zaistniałą sytuację w imieniu swoim i Artysty.

Dyrektor i pracownicy MDK-DŚT w Łomży.

cz
pt, 13 października 2017 09:31
Data ostatniej edycji: so, 14 października 2017 13:06:22

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę