Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Wycieczka Poznań-Wrocław

W dniach 31.05-2.06.2017 uczniowie klas III TL, II TL, III TA, I TA oraz II A pod opieką pani Beaty Dzięgielewskiej, pani Katarzyny Zając-Malinowskiej oraz pani Agnieszki Urbaniak odbyli wycieczkę do Poznania i Wrocławia.

 

Do Poznania dojechaliśmy w godzinach porannych, dzięki czemu mieliśmy chwilę na zjedzenie śniadania. Zwiedzanie rozpoczęliśmy o godzinie 10. Pan przewodnik pokazał nam najciekawsze miejsca w Poznaniu: Bazylikę archikatedralną pw. św. Piotra i św. Pawła, Farę z otaczającymi budynkami dawnego Kolegium Jezuickiego, Bibliotekę Raczyńskich, Zamek Cesarski, Plac Adama Mickiewicza oraz Stary Browar - Centrum Handlu Biznesu i Sztuki.Główną atrakcją odpoczynku na Starym Rynku była obserwacja poznańskich koziołków na wieży ratuszowej.

Do Wrocławia dotarliśmy w godzinach wieczornych. Zmęczeni i głodni zakwaterowaliśmy się w hostelu i udaliśmy na obiad do pobliskiej restauracji. Następnego dnia o godzinie 10 przywitaliśmy się z przewodnikiem, który bardzo ciekawie opowiadał nam o Wrocławiu i pokazał najważniejsze dla tego miasta miejsca. Zwiedziliśmy min. Rynek, Stary Ratusz, Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie, Halę Stulecia, Mostek Pokutnic, Ostrów Tumski, Most Tumski, Panoramę Racławicką, Aulę Leopoldina i Most Grunwaldzki. Cudowne widoki podziwialiśmy z Wieży Matematycznej, a wieczorem zauroczył nas pokaz Fontanny Multimedialnej. Trzeci dzień naszego pobytu we Wrocławiu zakończył się wizytą w Kolejkowie- największej w Polsce makiecie kolejowej oraz spacerem po Wrocławskim Rynku.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Dopisała zarówno pogoda, jak i humory.

Opr. Agnieszka Urbaniak


 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Magdalena Karwowska
pt, 09 czerwca 2017 09:14
Data ostatniej edycji: pt, 09 czerwca 2017 12:11:23

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę