Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 04 października 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Będziesz żył na wieki. ...

Od wielu lat tradycją szkolną jest wystawianie widowiska z okazji Świąt Wielkanocnych. W tym roku młodzież pod kierunkiem p. Ewy Przystępskiej przygotowała spektakl pt. "Będziesz żył na wieki..." W doniosłą atmosferę świąt wprowadziła wszystkich doskonała gra aktorska uczniów i wyjątkowa oprawa taneczna i muzyczna.

"Od czasów Chrystusa każdy grób jest drugą kolebką. Tu nic się nie kończy, ale na nowo się zaczyna. Każdy cmentarz jest tylko sypialnią, gdzie się teraz śpi, podobnie jak śpi ziarno w ziemi oczekując wiosny.

My także oczekujemy godziny przebudzenia. Na głos anielskiej trąby dźwigniemy głowę, uwolnimy się z więzów, złamiemy pieczęcie śmierci, odrzucimy kamień grobowy i wyjdziemy ku światłości. ..."

To tylko fragment pięknego Misterium przedstawionego przez uczniów z klasy III TA, III A, IV TA, II TCR, I TL, I TA oraz zepołu tanecznego AKAT, którego trenerem jest Pan J. Baczewski.

Dziękujemy za chwilę zadumy nad życiem, śmiercią i Zmartwychwstaniem, za piękną "ucztę duchową" i wspaniałe wprowdzenie w atmosferę Świąt Wielkanocnych.

 

Bo Wielkanoc ...

- to czas, który potwierdza doniosłą obietnicę naszego zmartwychwstania, umacnia wiarę chrześcijańską i uwieńcza nadzieję.

- to pewność, że po trudach i mozołach, po walkach ciemności i śmierci, nastąpi Zmatrwychwstanie,

- to czas zadumy nad własnym życiem i nad życiem w ogóle.

Wielkanoc to także tradycje z dzieciństwa, tradycja święcenia pokarmów i spotkań rodzinnych oraz tradycja dzielenie się jajkiem.

Zgodnie z tradycją każda z rzeczy, którą wkładamy do koszyczka ze święconką ma swój symbol. Żadna nie jest przypadkowa i odnosi się do sensu świąt Wielkanocnych. W święconce powinny znaleźć się:

Baranek Wielkanocny - to znak ofiary i męki Chrystusa, który swoją śmierć na krzyżu przyjął spokojnie, pokornie, bez żalu.

Jajko -  to dar symbolizujący nowy początek, narodziny, zmartwychwstanie.

Chleb - symbolizuje on Chrystusa będącego chlebem życia dla chrześcijan.

 

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
so, 15 kwietnia 2017 07:59
Data ostatniej edycji: so, 15 kwietnia 2017 08:40:27

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę