Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

56 000 zł na działania kulturalne rok przed 600-leciem Łomży

Ze 100 tysięcy złotych, jakie w 2017 roku mogą dostać organizacje pozarządowe z budżetu miasta Łomża, rozdysponowano ok. 44 tys. zł w pierwszym konkursie na realizację 9 zadań publicznych w dziedzinie kultury. Dzięki temu, łomżyńskie stowarzyszenia i fundacje będą miały pieniądze, m.in., na wydanie periodyku, organizację koncertów i festynu oraz warsztaty taneczne. Do 14. kwietnia NGO albo mieszkańcy za ich pośrednictwem mogą składać oferty, ażeby dostać dofinansowanie do prowadzonych lub planowanych działań, w związku z przyszłorocznym 600-leciem miasta. Do pozyskania jest ok. 56 tys. zł.

Na pierwszy konkurs zgłoszono 12 ofert, z których dofinansowanie otrzyma 9 organizacji. TPZŁ chce wydać kolejny kwartalnik „Wiadomości Łomżyńskie” i otrzyma na to z miejskiej kasy 5 tys. zł. Dzięki kwocie 5 580 zł, Fundacja Czas Lokalny reaktywuje Festyn na Jana, ciekawą imprezę dla rodzin z dziećmi, aktywizującą do zabawy i tworzenia na świeżym powietrzu nad Narwią. XXVIII edycję konkursu o nagrodę i medal Zygmunta Glogera zorganizuje Stowarzyszenie Stopka, mając 3 tys. zł wsparcia. Federacja dla Łomży zagra Łomża Blues Rock Festival (4 tys. zł); Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego zaprosi na warsztaty muzyczno-teatralne z lirą korbowa w tle (5 tys. zł). Za tyle samo „Ja i Ty” Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych przygotuje nam koncert integracyjny, Stowarzyszenie Twórczego Działania BK Step poprowadzi za 8 tys. zł zajęcia taneczne uczestników mistrzostw Europy i świata. Stowarzyszenie Przyjaciół Bursy Szkolnej nr 3 po raz 6. zorganizuje za 950 zł międzybursowy konkurs plastyczny pod hasłem „Pozdrowienia z wakacji”. Chorągiew Białostocka ZHP z dofinansowaniem 7 600 zł wyruszy szlakiem „Kamieni na szaniec”. Po wynikach konkursu na zadania publiczne z zakresu kultury prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski pisze, że ze względów merytorycznych 2 oferty otrzymały rekomendacje do udziału w II konkursie ofert, gdyż dotyczyły zadania, związanego z przygotowaniami do obchodów 600-lecia nadania praw miejskich (15. czerwca 1418). Na pieniądze w 2. konkursie, w którym terminem składania ofert jest 14. kwietnia 2017, mogą liczyć: Fundacja Glogerianum na zadanie „Namalujmy kalendarz Łomży” oraz Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Horyzonty na pieśni i tańce szlachty Ziemi Łomżyńskiej. Fundacja Muzyczna Ostinato nie dostała dofinansowania, ponieważ wspiera Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego, a działania orkiestry FKWL finansuje miasto.

Pomysłowo o współczesności i historii

W konkursie na rok przed 600-leciem jedna organizacja może złożyć jedną ofertę, ale kilka NGO może złożyć ofertę wspólną z określeniem działań każdej z nich. Dotacja może zostać przeznaczona na wynagrodzenia i honoraria, transport i zakwaterowanie, koszty wydawnicze i zakup materiałów. Koszty obsługi danego projektu (np. koordynacja prac czy księgowość) nie mogą przekroczyć 15 procent jego wartości. Organizacja musi wykazać się własnym wkładem w wysokości 20 procent całkowitych kosztów, z których minimum 10 procent to własny wkład finansowy. Dotacje nie mogą dotyczyć, np., utrzymania biura, wynajęci lokalu, opłat leasingowych bądź działalności politycznej. Pomysły na 600-lecie powinny popularyzować wiedzę o współczesności i historii Łomży i Ziemi Łomżyńskiej, być adresowane do szerokiego kręgu odbiorców, mieć wartość kulturalną i rozwijać umiejętności artystyczne. W Centrum Współdziałania Społecznego przy ul. Farnej 1 można pytać o szczegóły u Grażyny Czajkowskiej. Oferty uświetnienia jubileuszu 6 wieków miasta oceni komisja z trzema przedstawicielami prezydenta i trzema z NGO, lecz niebiorącymi udziału w 2. konkursie.

Mirosław R. Derewońko

210510110729.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę