niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@

Wiosenny koncert dla młodszych i starszych

– Witamy cię wiosno z uśmiechem na twarzy/z piosenką na ustach/zostań, zostań z nami! – śpiewali uczestnicy koncertu „Wiosna, ach to ty” w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. Dzieci ze Studia Wokalnego eMDeK i Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza powitały wiosnę piosenką i wierszem tak wdzięcznie, że teraz pewnie już na dobre zagości w Łomży. – Połączenie tego wszystkiego nie było trudne: lubię występować, lubię śpiewać, a takiego koncertu z piosenkami o wiośnie jeszcze nie mieliśmy! – mówi Kasia Głębocka, występująca w podwójnej roli – recytującej uczennicy kl. III B i wokalistki studia eMDeK.

Motywem przewodnim koncertu „Wiosna, ach to ty” była piosenka Marka Grechuty i grupy Anawa o tym właśnie tytule, ale przygotowani przez Magdę Sinoff młodzi wokaliści sięgnęli jednak po inne utwory o wiosennej tematyce, jak: „Uśmiechnięta wiosna” czy „Deszczowa piosenka”.
Większe składy oraz solistki: Ewelina Ostrowska, Natalia Chojnowska, Magda Głębocka, Natalia Puławska, Kasia Głębocka i Kasia Boguska wykonały też piosenki niekoniecznie wiosenne, ale traktujące o pięknie przyrody czy po prostu radosne, jak przedwojenne filmowe przeboje, co współgrało z głównym tematem koncertu odbywającego się przecież w drugim dniu wiosny. 
– Bo w muzyce drzemie siła, no i życia chęć na pięć! – trudno było nie zgodzić się z tym pełnym optymizmu i werwy przekazem, tym bardziej, że wokalistom uśmiech nie schodził z twarzy, a nadejście wiosny uczestnicy koncertu zaakcentowali też odpowiednimi wiosennymi akcentami i kostiumami. Uczniowie kl. II B  Katarzyny Bartoszewicz i kl. III B Katarzyny Łebkowskiej przygotowali zresztą nie tylko wiersze o tematyce wiosennej i odpowiednie stroje, ale też wiosenne laurki skrywające teksty, a do udziału w koncercie jak zwykle było więcej chętnych niż miejsc. 
– Dzieci bardzo chętnie zgłaszały się do udziału w tym koncercie – wyjaśnia Katarzyna Łebkowska. – One już od pierwszej klasy biorą udział w różnych przedsięwzięciach i z tym, żeby ktoś wystąpił na scenie nie ma problemu. Mamy za to nadmiar chętnych i problem w sytuacji, gdy ktoś nie może wystąpić akurat teraz i musimy go wziąć do kolejnego przedstawienia za jakiś czas. 
– Pani jak zwykle wybrała mnie do udziału, bo wiedziała, że ładnie czytam! – mówi Adam z kl II. 
– Ale nic na siłę, chciałem wziąć w tym udział i podobało mi się! – Mnie podobała się tematyka tych wierszy, bo wszystkie były o wiośnie – dodaje Jakub, kolega Adama z klasy. 
– Wszystkie wiersze były ładne – zauważa Marianna, również z klasy II B. – Ten, który czytałam na pół z koleżanką wybrała nam pani i ten podobał mi się najbardziej!
– To nie pierwsza nasza współpraca z MDK-DŚT, bo uczestniczyliśmy wcześniej w różnych koncertach charytatywnych, był też koncert „Śpiewamy dla mamy” – podsumowuje Katarzyna Łebkowska. – Chętnie przygotowujemy takie przedsięwzięcia z panią Magdą. Niektóre z dzieci śpiewają też w studio eMDeK, dlatego też może ta współpraca jest taka owocna, bo czują się tu dobrze, uczestniczą w zajęciach i przyciągają do wspólnych występów swoich kolegów i koleżanki.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka – Chamryka

161121091207.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0