niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5817

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Mural w sali nr 12

Podczas ferii zimowych kibice ŁKS Łomża i uczniowie Ekonomika wykonali nowy mural w sali nr 12, której opiekunem jest Pan Piotr Rogalski. Jest to wyjątkowe i bardzo wymowne "dzieło".

 

Mural – (hiszp. mural - ścienny) - nazwa pochodzenia hiszpańskiego oznaczająca w skrócie dekoracyjne malarstwo ścienne; rozpowszechniła się w Europie od czasu, gdy zyskały sławę monumentalne prace powstałe w Meksyku i innych krajach Ameryki Łacińskiej w latach 20. i 30. XX w. Wiele z nich zrealizowano na ścianach zewnętrznych, wykorzystując nowo wynalezione lakiery z żywic syntetycznych. Artyści, którzy rozwinęli tę działalność - to David Alfaro Siqueiros, Jose Clemente Orozco i Diego Riyera.

Swoje murale ma niemal każde miasto, my mamy piękny mural w sali nr 12 dzięki kibicom ŁKS. Dziękujemy serdecznie i gratulujemy pomysłu.

Elżbieta Szleszyńska
so, 04 lutego 2017 21:01
Data ostatniej edycji: nie, 05 lutego 2017 17:17:41

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0