Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kubańska sensacja jedzie na koncert do Łomży

Saksofonista Carlos Averhoff jr i pianista Daniel Garcia Diego niebawem zagrają w Łomży. Kubańscy muzycy zaprezentują w duecie porywający, etniczny jazz w południowoamerykańskim wydaniu: utwory autorskie Averhoffa oraz standardy. Będzie to pierwszy wspólny koncert obu muzyków nie tylko w Polsce, ale też w Europie. – Przyjedziemy w środku zimy, ale liczymy, że zostaniemy ciepło przyjęci przez polską publiczność za sprawą połączenia kubańskiego groove i jazzu – mówi Carlos Averhoff jr. – Liczę, że to będzie niesamowite przeżycie!

Tętniąca energią i pulsująca żywiołowym rytmem muzyka kubańska cieszy się na świecie ogromną popularnością za sprawą sukcesów muzyków z klubu Buena Vista Social Club, spopularyzowanych w filmie Wima Wendersa. Kubańczycy mają też jednak sporo sukcesów na polu jazzu, a jego najwybitniejszymi przedstawicielami są: zespół Irakere, wywodzący się z niego trębacz Arturo Sandoval oraz zmarły w ubiegłym roku saksofonista Carlos Manual Fernández Averhoff.
Jego synem jest Carlos junior, z powodzeniem kontynuujący rodzinne tradycje. Obecnie mieszka i pracuje w Bostonie, współpracując z najwybitniejszymi muzykami jak Greg Osby. 
Znany jest już polskiej publiczności z licznych koncertów z Adamem Pierończykiem czy ze swoim kwintetem. W lutym zagra w Polsce tylko trzy koncerty, w tym jeden wyjątkowy w Łomży, gdzie na scenie będzie towarzyszyć mu tylko pianista Daniel Garcia Diego.
– Znamy się od wielu lat, ostatni raz graliśmy razem kiedy był członkiem mojego zespołu Iresi na amerykańskiej trasie w 2012 roku – mówi Carlos Averhoff jr. – Ten nadchodzący koncert będzie więc naszym pierwszym wspólnym występem po 5 latach. Daniel jest wybitnym pianistą i świetnie rozumie kubańskie korzenie naszej muzyki.
Pomimo tego, że 12 lutego w sali Regionalnego Ośrodka Kultury na scenie będzie tylko dwóch muzyków, to instrumentów będzie słychać znacznie więcej, ponieważ, jak podkreślają krytycy, „Carlos opracował oryginalną umiejętność muzyczną o nazwie Mari, wcześniej nie prezentowaną na scenie, która polega na łączeniu rytmicznej gry nogą na małym instrumencie perkusyjnym z jednoczesną grą na saksofonie”. 
Artysta będzie promować swą najnowszą płytę „Iresi”, a poza kompozycjami autorskimi wykona też tradycyjne kubańskie utwory oraz jazzowe standardy – wszystko w efektownych, łączących te dwa muzyczne światy, opracowaniach.
– Cieszę się bardzo z tego, że będę mógł wystąpić z moim przyjacielem Danielem Garcia Diego w Łomży – mówi Carlos Averhoff jr. – To będzie nasz wyjątkowy, bo premierowy koncert w Polsce i jestem z tego powodu bardzo podekscytowany!

Wojciech Chamryk

Pierwszy polski koncert Carlos Averhoff jr & Daniel Garcia Diego Duo zorganizował Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Odbędzie się on 12 lutego o godz. 17:00 w siedzibie ROK przy ul. Małachowskiego 4, gdzie można też kupować/zamawiać bilety (25 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu). 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę