Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Mistrz Polski z Ekonomika

Skromny, nieco nieśmiały uczeń klasy II TC Hubert Sulewski, mimo młodego wieku może poszczycić się wyjątkowymi osiągnięciami sportowymi. Pasjonat sportów walki z Ekonomika jest podopiecznym utytułowanego trenera Damiana Zorczykowskiego, posiadacza brązowych pasów w Brazyliskim Jiu Jitsu i Taekwondo, Mistrza Świata MMA organizacji WKF.

Hubert jest zdobywcą Pucharu Europy w Brazylijskim Jiu Jitsu (BJJ), dwukrotnym Mistrzem Polski MMA oraz Mistrzem Polski w BJJ. Dotychczas wygrał 30 walk MMA, 51 w BJJ i 12 w zapasach. Startuje naprzemiennie w kategoriach wagowych 61 i 66 kg.

Wszelkie sukcesy naszych uczniów, a w szczególności te okupione wielkim wysiłkiem i systematyczną pracą, bardzo cieszą. Zasługują też na zapoznanie z nimi całej społeczności szkolnej. Poniżej zamieszczamy krótki wywiad, którego udzielił nam Hubert Sulewski:

 

Hubercie, od kiedy pasjonuje Cię sport?

Sportem interesuję się od najmłodszych lat. Zaczynałem od gry w piłkę nożną, ale sporty drużynowe to jednak nie to, czym chciałem się zajmować. Przez kolejne 2 lata trenowałem zapasy, a teraz MMA. Mogę zatem powiedzieć, że sportem zajmuję się od zawsze.

 

Dlaczego wybrałeś MMA?

MMA łączy w sobie wszystkie sporty walki: boks, zapasy, brazylijskie jiu jitsu oraz muay thai. Ponieważ wcześniej trenowałem zapasy, miałem podstawowe przygotowanie techniczne. Przekonała mnie też oferta zajęć świetnego Fight Clubu Łomża, którego zawodnikiem jestem do dziś.

 

Kto jest Twoim sportowym idolem?

Moim idolem sportowym jest Borys Mańkowski, polski zapaśnik i zawodnik MMA wagi półśredniej, którego poznałem osobiście, a nawet miałem szansę rozegrać z nim sparing.

 

Co uważasz za swój największy sukces?

Moim największym osiągnięciem jest dwukrotne mistrzostwo Polski w MMA, ale to dopiero początek mojej kariery sportowej, dopiero się "rozkręcam".

 

Jak planujesz rozwijać swoją karierę sportową?

Chcę doskonalić swoje umiejętności i coraz lepiej walczyć. Odrobina sławy także mnie ucieszy.

 

Czego nauczyła Cię rywalizacja sportowa?

Nauczyła mnie przede wszystkim tego, że nie można się poddawać. Jeśli chcę wiele osiągnąć, muszę całe swoje życie ukierunkować na osiągnięcie zamierzonych celów. Wymaga to ode mnie wiele poświęcenia, ale też uczy pokory.

 

Jakie są Twoje marzenia?

Kiedyś miałem marzenia. Teraz są to po prostu wyznaczone cele do osiągnięcia. Najważniejszym z nich jest zdobycie Mistrzostwa Świata i nieskromnie przyznam, że mam duże szanse. Aby być najlepszym na świecie, trenuję po około 3 godziny dziennie, sześć razy w tygodniu.

 

Jakie są Twoje plany na przyszłość?

O planach sportowych już opowiedziałem. Ważne jest dla mnie również ukończenie szkoły. Później chciałbym zajmować się sportem zawodowo, a na emeryturze zwiedzać świat. Jeśli uda się to wszystko, bedę naprawdę spełniony.

Dziękuję za przeprowadzenie ze mną wywiadu i za to, że mogłem przedstawić się szerszemu gronu osób. Zapraszam też wszystkich na treningi do mojego klubu Fight Club Łomża.

 

Dziękujemy Hubertowi za rozmowę i życzymy mu dalszych sukcesów.

Zdjęcia pochodzą z archiwum Huberta.

Magdalena Karwowska
pt, 20 stycznia 2017 16:54
Data ostatniej edycji: pt, 20 stycznia 2017 20:34:38

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę