Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Dyplomy na 30 lecie...

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży świętuje jubileusz 30-lecia działalności. Z tej okazji otwarto okolicznościową wystawę „30 lat plastyki łomżyńskiej”- swoje prace zaprezentowało 21 artystów. We wtorek wieczorem odbył się wernisaż podczas którego Nagrodę Ministra Kultury otrzymała kierownik GSW Karolina Składowska.

Ministerialne uznanie i dyplomy otrzymali także łomżyńscy plastycy: Mieczysław Mazur, Henryk Osicki, Antoni Mieczkowski i Stanisław Kędzielawski.
Na jubileuszowy wieczór do Galerii przyszli niemal wszyscy związani z łomżyńskim środowiskiem artystycznym. Wśród przybyłych był także Wojewoda Podlaski Marek Strzaliński. Otwarcie wystawy uświetnił recital Doroty Salamon - aktorki Państwowego Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Na jubileuszowej wystawie zebrano prace artystów, którzy osiadli w Łomży przed 30 latu oraz ci, którzy ukończyli studia plastyczne zaledwie 2 lata temu. W pomieszczeniach Galerii Sztuki Współczesnej prezentowanych jest kilkadziesiąt prac o różnorodnym charakterze: od obrazów olejnych, poprzez akwarele, grafiki, szkice i rysunki, po projekty scenografii i witraże. Wśród tematów dominują pejzaże i portrety, dosyć liczne są także abstrakcje i kompozycje metaforyczne.

Galeria Sztuki Współczesnej historycznie nawiązuje do Biura Wystaw Artystycznych, które powołano w Łomży na przełomie 1974 i 1975 roku.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę