Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Łomżyńska Wieczerza Wigilijna na Starym Rynku w niedzielę

Główne zdjęcie
Łomżyński ratusz w świątecznym oświetleniu

Tradycję wigilii miejskiej, zapoczątkowanej przez poprzedniego prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego (SLD), kontynuuje jego następca Mariusz Chrzanowski (PiS). Dobrze, że chociaż świąteczne okazje w roku mogą być wolne od partyjnych i ideologicznych sporów. W niedzielę, 18. grudnia, przy choince na Starym Rynku przedstawiciele władz, kurii i środowisk miasta przełamią się z mieszkańcami opłatkiem i zaśpiewają kolędy. Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną zaplanowano od godziny 16. do 18. Będą ciepłe potrawy wigilijne, Jarmark Bożonarodzeniowy z różnościami od godz. 10., darmowe przejazdy autobusami MPK w godzinach 15. - 20. po przedświątecznej Łomży.

- Bardzo mi się podobała atmosfera i organizacja Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej rok temu, gdy nasza Grupa Teatralna występowała po raz pierwszy na uroczystej, a zarazem rodzinnej imprezie – wspomina Anna Starachowska, muzykoterapeutka i założycielka przed kilkunastu laty GT Gesty z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łomży, które prowadzą Zakłady Spożywcze Bona z prezesem Leszkiem Krzyżkowiakiem na czele. - Rok temu uczestnicy i terapeuci WTZ Bona śpiewali „Gore gwiazda”, natomiast w tę niedzielę przybieżemy na starówkę z tradycyjną kolędą „Przybieżeli do Betlejem pasterze, grając skocznie Dzieciąteczku na lirze”. Nową i oryginalną aranżację i nagranie tworzyli dla nas Anna Kaptór i Przemysław Starachowski z Korzennego Warsztatu Muzyki. Kolędę przedstawiamy jako „ruchoma szopka”, czyli osiem osób w płóciennych strojach écru ze sznurami. Nasze przebranie wyglądają raczej archaicznie, stylowo i będą się wyróżniać na scenie po opłatku.
- Łomżyńska Wieczerza Wigilijna rozpocznie się od przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, przyniesionego do Łomży przez harcerzy Hufca Nadnarwiańskiego ZHP – uchyla rąbka tajemnicy dwugodzinnego programu podinspektor Grzegorz Daniluk z ratusza. - Po rozpaleniu symbolicznego ogniska, watry, życzenia mieszkańcom Łomży przekażą: prezydent Łomży oraz biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Część oficjalną zakończy łamanie opłatka i składanie sobie wzajemnie życzeń.
Wigilię miejską uatrakcyjnią ciepłe potrawy wigilijne i występy artystyczne. W świąteczny nastrój wprowadzi Studio Wokalne eMDeK, prowadzone od 20 lat przez Magdę Sinoff w MDK – DŚT w Łomży, którym kieruje dyrektor Roman Borawski. Michał Rajewski poprowadzi chór Carmen Fidei z parafii Krzyża Św., zaś Arkadiusz Korytkowski zespół Senior Vita, działający w Klubie Seniora.
W niedzielę przed Bożym Narodzeniem będzie można robić przedświąteczne zakupy. - Swój udział zapowiedziało kilkudziesięciu wystawców – zachęca w imieniu prezydenta Łomży podinspektor. - Do nabycia będą, m.in., bożonarodzeniowe smakołyki, ozdoby i wyroby rękodzieła artystycznego.
Dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Janusz Nowakowski informuje, że w związku z organizowaną w niedzielę, 18. grudnia, Łomżyńską Wieczerzą Wigilijną w tym dniu od godz. 15. do 20. cała komunikacja miejska w granicach administracyjnych miasta będzie bezpłatna. - Zapraszamy do korzystania przejazdów i udziału w uroczystości – zaprasza dyrektor MPK. - W jednym z naszych autobusów na rynku tradycyjnie będziemy częstować Państwa kawą i herbatą!

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę