Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 19 czerwca 2024 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


„…Nie dajmy zginąć poległym”.

Te słowa Zbigniewa Herberta zobowiązują nas do zachowania pamięci o bohaterach walk o niepodległość naszej Ojczyzny, których komuniści chcieli wymazać z kart historii. Przywracanie pamięci przyświecało obchodom 67 rocznicy śmierci Kazimierza i Jerzego Żebrowskich żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, którzy zginęli w obławie komunistycznych jednostek Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Mężeninie 3 grudnia 1949r.

 

Uroczystości odbyły się 4 grudnia w kościele parafialnym w Śniadowie, ponieważ z tamtych stron  pochodzili.  W obchodach uczestniczyła delegacja szkoły ze sztandarem.

Uroczystej mszy św. przewodniczył proboszcz parafii ks. Tomasz Wilga.

W drugiej części mogliśmy wysłuchać wykładów Leszka Żebrowskiego i Michała Wołłejko, którzy przybliżyli zebranym funkcjonowanie organizacji narodowych za tzw. drugiej okupacji sowieckiej czyli po 1944r. oraz działalność Kazimierza i Jerzego Żebrowskich.

Jesteśmy wdzięczni organizatorom za możliwość uczestniczenia w tej patriotycznej rocznicy.

 

 

Foto:
Foto:
Foto: Por. Kazimierz Żebrowski „Bąk”, ostatni komendant III Okręgu NZW 
Białystok. Poległ 3 grudnia 1949r.
Foto: Jerzy Żebrowski „Konar”, syn por. K. Żebrowskiego. Żołnierz NZW Białystok. 
Poległ 3 grudnia 1949r.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
wt, 06 grudnia 2016 12:30
Data ostatniej edycji: wt, 13 grudnia 2016 12:40:12

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę