piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5787

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Maraton Pisania Listów

290 listów w obronie bohaterów z całego świata napisali uczniowie Ekonomika podczas akcji corocznie organizowanej przez Amnesty International. Maraton Pisania Listów, powiązany z obchodzonym 10 grudnia Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, odbył się w naszej szkole w miniony piątek.

W tym roku apele do władz oraz wyrazy solidarności z osobami, których prawa są łamane, pisaliśmy na rzecz m. in. Fomusoh Ivo Feh z Kamerunu, skazanego na 10 lat więzienia za wysłanie SMS’a czy Johana Teterissa - indonezyjskiego nauczyciela, uwięzionego i torturowanego za pokazanie zakazanej przez rząd flagi.

Doświadczenia ubiegłych lat pokazują, że często już w trakcie Maratonu ludzie są uwalniani z więzień, a złe prawo jest zmieniane. Poza tym, listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dają im siłę i nadzieję w walce o ich prawa – prawa człowieka.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Magdalena Karwowska
nie, 11 grudnia 2016 17:39
Data ostatniej edycji: nie, 11 grudnia 2016 17:54:35

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0