wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Stary Rynek zaświecił się świątecznie

W poniedziałek po południu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski włączył lampki na świątecznej choince ustawionej na Starym Rynku. Jednocześnie świątecznie rozbłysły stojące obok miś i lokomotywa z wagonikami, a na fasadzie budynków ratusza wyświetlono świąteczne dekoracje. Świąteczne ozdoby pojawiły się w przeddzień Mikołajek. Tego dnia na Starym Rynku dla dzieci będzie jeszcze więcej atrakcji.

We wtorek na Starym Rynku w Łomży zostanie stworzonych pięć specjalnych, mikołajkowych stref z atrakcjami dla najmłodszych. Będzie spotkanie ze Świętym Mikołajem, stanowisko wysyłki listów do Św. Mikołaja, fotobudka ze świątecznym elfem, oraz zabawy i malowanie twarzy. 
W godz 9:30 - 15:30 z atrakcji tych skorzystają zorganizowane grupy dzieci ze szkół i przedszkoli. Od godziny 15:30 do godz. 17:00 atrakcje będą dostępne dla wszystkich chętnych.

Świąteczne dekoracje za blisko 100 tysięcy złotych

Choinka na Starym Rynku ustawiana jest od lat, miś pojawił się przy niej w ubiegłym roku, a lokomotywa i iluminacje na ścianach ratusza to świąteczne gadżety, które pojawiły się po raz pierwszy. O ile misia prezydent Chrzanowski postanowił wypożyczać (płacąc 10 tys. zł rocznie), to resztę kupił za niemal 85 tys. zł. Ratusz przekonuje, że tak tanio jest tylko dlatego, że to produkty są po rocznej ekspozycji.

170919012406.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0