niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5787

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Z wizytą w Urzędzie Miasta

16 listopada 2016 r. uczniowie klasy IV TL mieli okazję zwiedzić łomżyński Ratusz. Była to kolejna już wycieczka nawiązująca do zagadnień organizacji jednostki administracyjnej, kwalifikacji A.32 oraz realizowanego w technikum logistycznym programu wycieczek zawodowych.

Głównym celem wizyty w Urzędzie było poznanie jego struktury organizacyjnej, zasad funkcjonowania poszczególnych wydziałów, czy organizacji przepływu informacji w tego typu jednostce administracyjnej. Młodzież zainteresowana była również zadaniami w zakresie rejestracji działalności gospodarczej, czyli składaniem wniosku CEIDG -1 o wpis do ewidencji podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Szeregu informacji udzieliła nam podczas spotkania w sali obrad Rady Miasta Pani Sekretarz Miasta –Tamara Małachowska, która w zakresie powierzonych spraw nadzoruje działalność wszystkich komórek organizacyjnych Urzędu. Z kolei wiadomości o cyfrowym urzędzie, elektronicznej skrzynce podawczej oraz platformie ePUAP uzyskaliśmy od oprowadzającego nas po ratuszu Pana Inspektora Bogdana Pliszewskiego z wydziału informatyki.

Miłym akcentem kończącym wizytę w Urzędzie Miasta było spotkanie z Zastępcami Prezydenta Miasta – Panią Agnieszką Muzyk i Panem Andrzejem Garlickim. Należy podkreślić, iż po raz kolejny spotkaliśmy się z miłym przyjęciem i dużym zaangażowaniem pracowników Urzędu wyjaśniających interesujące nas zagadnienia.

Opracowanie: Katarzyna Szymańska

Magdalena Karwowska
cz, 17 listopada 2016 15:40
Data ostatniej edycji: cz, 17 listopada 2016 16:09:57

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0