poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

O łomżyńskich innowacjach...

- Najważniejszy w innowacjach jest człowiek – mówiła prof. nadzw. dr Krystyna Kubik podczas konferencji o innowacyjnych metodach zarządzania w organizacjach w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Spotkali się na niej naukowcy i lokalni przedsiębiorcy związani z uczelnią. - Mówienie o innowacjach jest łatwe – dodawała prof. Kubik zwracając uwagę, że w praktyce ich wprowadzanie jest o wiele bardziej złożone.

Na konferencji o innowacjach wystąpił także prezydent Mariusz Chrzanowski. Mówił, że innowacyjność, to nie tylko domena przedsiębiorczości, ale dotyczy ona także administracji publicznej, w tym również samorządowej. Zmierza ona w tym wypadku do lepszej i szybszej obsługi petentów. Prezydent mówił, że w łomżyńskim ratuszu też wprowadzane są działania innowacyjne. Wskazywał system kolejowy, aplikację infoŁomża, czy projekt Smart Sity, który jak wyjaśniał jest nie tylko do wykorzystywania technologii informatycznej do komunikowania się z mieszkańcami. 
- Innowacje wymagają potrzeby kapitału ludzkiego – zaczęła swoje wystąpienie, tuż po prezydencie Chrzanowski,  prof. nadzw. dr Krystyna Kubik. - Najważniejszy w innowacjach jest człowiek. „Szukaj wiedzy, stawiaj sobie wyzwania i ucz się każdego dnia” przywoływała motto podkreślają, że w organizacjach szczególna jest rolna kierownictwa. - Planowanie, organizowanie, motywowanie i kontrola to cztery funkcje zarządzania i jeśli którąś z nich usuniemy, żadna organizacja nie będzie funkcjonowała dobrze. 
Poza wiedzą człowieka koniecznym kapitałem jest czas i umiejętność zarządzania nim, oraz zdolność komunikowania się z innymi członkami organizacji. 
- Efektywne wykorzystywanie wiedzy, czasu i komunikacji tworzy innowacyjność – podkreślał prof. Kubik. - Młode kadry mają zapał i energię, ale muszą być uzupełniane wiedza i doświadczeniem ludzi starszych – dodawała.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0