Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Rocznica odzyskania niepodległości

11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe. Tego dnia w 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polacy odzyskali upragnioną niepodległość. Jest to dzień szczególny, przypomina nam, że wolność, którą dziś możemy się cieszyć okupiona została krwią wielu pokoleń Polaków.

W dniu 14 listopada  br. społeczność naszej szkoły uczciła  98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Już na kilka dni przed akademią, w szkole dominowały narodowe barwy.  Na biało czerwonym tle dekoracji widniał portret marszałka Józefa Piłsudskiego oraz orzeł w złotej koronie. Narodowy charakter święta podkreśliły też zrobione przez nauczycieli i uczniów  kotyliony w barwach polskiej flagi. W dniu akademii zdobiły one nasze ubrania i dowodziły, że pamiętamy…

Uroczystość przygotowana przez uczniów klas: II TA i III TL pod kierunkiem p. Małgorzaty Skrodzkiej i dyr. Krzysztofa Domalewskiego kontynuowała nastrój zadumy i powagi. Rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego w asyście pocztu sztandarowego. Pojawiły się na niej utwory liryczne dotyczące walki o niepodległość, mówiące o dramacie żołnierzy i ich rodzin. Wierszom towarzyszyła muzyka Szopena oraz pieśni żołnierskie, które razem ze szkolnym chórem nuciła cała społeczność „Ekonomika”. Bo któż nie zna „Piechoty” czy piosenki „Rozkwitały pąki białych róż…” Oprócz pokazu słowno-muzycznego wyświetlony został kilkuminutowy, animowany film omawiający najważniejsze wydarzenia z historii Polski od czasów rozbiorów do dziś. Dla wszystkich uczestniczących w akademii była to doskonała lekcja historii.

Opr. Izabela Haponik

 

Magdalena Karwowska
nie, 20 listopada 2016 17:20
Data ostatniej edycji: nie, 20 listopada 2016 17:23:19

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę