Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień - święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i innych pracowników oświaty. Jak co roku, społeczność szkolna Ekonomika zebrała się dziś, by podziękować im za codzienną pracę, wyrozumiałość i troskę o dobro ucznia.

Tegoroczną uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Paweł Drożyner, przekazując wszystkim pracownikom Szkoły ciepłe słowa skierowane do nich przez Podlaskiego Kuratora Oświaty – panią Jadwigę Mariolę Szczypiń:

„Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę wszystkim Państwu satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą, radości z odkrywania ich uzdolnień oraz dumy z ich sukcesów. Niech Państwa wiedza i postawa budzą szacunek uczniów i będą dla nich inspiracją do własnych poszukiwań”.

Swoje życzenia skierował do Rady Pedagogicznej oraz pracowników administracji i obsługi także Prezydent Miasta Łomży pan Mariusz Chrzanowski:

„Życzę Państwu sił i wytrwałości w dalszej pracy z dziećmi i młodzieżą, wielu dowodów uznania oraz satysfakcji i radości z podejmowanych działań edukacyjnych. Niech wzajemnym relacjom z uczniami i wychowankami towarzyszy atmosfera przyjaźni i zaufania oraz przekonanie o wyjątkowości roli nauczyciela w procesie nabywania i kształtowania życiowych umiejętności i kompetencji”.

W dowód uznania za wysoką jakość pracy dydaktyczno-wychowawczej i zaangażowanie w działalność szkoły, Pan Dyrektor przyznał dziesięciorgu nauczycielom nagrody. Otrzymali je: p. Aneta Drozd, p. Beata Dzięgielewska, p. Halina Grużewska, p. Izabela Haponik, p. Magdalena Karwowska, p. Wioleta Markowska, p. Katarzyna Zając-Malinowska, p. Janusz Dobrzycki, p. Andrzej Kubrak oraz p. Roman Sarnacki.

Warto dodać, że pracownicy naszej szkoły zostali wyróżnieni medalami i nagrodami także na szerszym forum. Podczas wczorajszych miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę i wyjątkowo sumiennie wykonywane obowiązki służbowe odznaczone zostały p. Elżbieta Szleszyńska i p. Maria Halina Cwalina. Srebrne Medale otrzymały zaś p. Iwona Listowska, p. Katarzyna Szymańska i p. Sylwia Wądołowska, a Brązowe Medale trafiły do p. Michała Jakub Bąkowskiego, p. Julity Chojnowskiej, p. Magdaleny Karwowskiej i p. Emilii Kordas. P. Izabela Monika Haponik i p. Ewa Walewska, za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, zostały odznaczone Medalami Komisji Edukacji Narodowej przyznanymi przez panią Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską. Nagrodę Prezydenta Miasta Łomży p. Mariusza Chrzanowskiego otrzymała p. Małgorzata Rogalska. Z kolei pani Jadwiga Mariola Szczypiń – Podlaski Kurator Oświaty – doceniła wzorową pracę Pana Dyrektora Pawła Artura Drożynera, przyznając mu swoją nagrodę.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz nieustającej satysfakcji z pracy zawodowej.

Po oficjalnej części uroczystości, głos zabrała młodzież, która dziękowała swoim nauczycielom, wychowawcom i innym pracownikom szkoły podczas pełnej humoru, ale i wzruszeń, części artystycznej. Uczniowie z kl. III B, przygotowani przez p. Wioletę Markowską, radzili, jak na zatłoczonych korytarzach i w salach lekcyjnych ropoznać nauczyciela. Raperzy – MC Chudy, MC Łysy i MC Bzyk – przekonywali, że „w naszej szkole najłatwiejsze są klasówki, rozwijają się talenty, najładniejsze są dziewczęta; bo choć niewątpliwie ma troszeczkę wad, bez niej nudny byłby uczniowski świat”. Zespół muzyczno-wokalny, pod kierunkiem Pana Dyrektora Krzysztofa Domalewskiego, brawurowo wykonał szereg lirycznych ballad, rockowych piosenek i gitarowych utworów instrumentalnych, z których „Ale jestem” Anny Marii Jopek i „Another brick in the wall” zespołu Pink Floyd to tylko wybrane propozycje.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Magdalena Karwowska
pt, 14 października 2016 18:11
Data ostatniej edycji: pt, 14 października 2016 19:39:21

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę