Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 27 września 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Cześć i chwała bohaterom!

20 września Delegacja szkoły ze sztandarem uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia pomnika poświęconego Żołnierzom Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej. Pomnik odsłonięto w 74 rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych.

Odsłonięcia dokonali kpt. Bolesław Karwowski – żołnierz NSZ – NZW i Honorowy Obywatel Łomży kpt. Mieczysław Bruszewski – uczestnik Powstania Warszawskiego kawaler orderu Virtuti MIlitari (4.10.1944r.).

Podziemie narodowe to organizacje zbrojne walczące z okupantem niemieckim i sowieckim: Związek Jaszczurczy, Narodowe Siły Zbrojne, Narodowe Zjednoczenie Wojskowe. Żołnierze zapisali piękną kartę w historii Polski. Nie złożyli broni po wyparciu Niemców,  byli najdłużej walczącymi żołnierzami o suwerenną Polskę po II wojnie światowej.  Jak powiedział w swoim przemówieniu dr Leszek Żebrowski: stworzyli najbardziej zwartą, najbardziej skonsolidowaną i zakonspirowaną grupę organizacji podziemnych, do których nie zdołał przeniknąć żaden konfident ani niemiecki ani komunistyczny.

Dla młodzieży była to ważna lekcja historii, szczególna lekcja  patriotyzmu. Ks. Biskup Stanisław Stefanek w homilii podczas mszy polowej podkreślił, że „od tego w jaki sposób zostanie wychowana młodzież, w jakich wartościach będzie wychowywana, będzie zależało, w jakim kraju będziemy żyli. Jeśli będziemy wychowywali młodych ludzi w duchu patriotyzmu, w duchu ideałów niepodległościowych, to ta młodzież będzie budowała państwo polskie  i w razie zagrożenia będzie tego państwa broniła. Jest to bardzo ważne, żeby kolejne pokolenia wierzyły w to, że możemy stworzyć silne niepodległe państwo, państwo naszych aspiracji”.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
cz, 22 września 2016 18:46
Data ostatniej edycji: cz, 29 września 2016 22:54:48

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę