Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


XVI Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

9 września 2016 r. uczniowie z klasy II TL, wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Urbaniak, wzięli udział w XVI Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku.

 

Tematem tegorocznego Marszu byli „Nauczyciele polscy – zesłańcy Sybiru”.

Uroczystości rozpoczęły się przy Pomniku Katyńskim, gdzie powitano zebranych oraz udzielono im błogosławieństwa w trzech obrządkach: katolickim, prawosławnym i ewangelicko-augsburskim.

W marszu uczestniczyli zarówno ci, którzy przeżyli stalinowskie wywózki na Sybir i do Kazachstanu wraz z rodzinami, jak i liczne grupy młodzieży ze szkół całej Polski: od Białegostoku czy Łomży po Poznań, Karków i Zieloną Górę.

Po przemarszu do kościoła pw. Ducha Świętego zgromadzeni wzięli udział we Mszy Świętej koncelebrowanej przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolitę Białostockiego. Homilię wygłosił natomiast ks. dr Tadeusz Krahel. Po nabożeństwie przy Pomniku-Grobie Nieznanego Sybiraka odśpiewano hymn Związku Sybiraków, odmówiono modlitwę za zmarłych, odczytano apel poległych zakończony salwą honorową oraz złożono kwiaty i zapalono znicze.

 

Opr. i zdjęcia: A. Urbaniak

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Magdalena Karwowska
nie, 11 września 2016 17:24
Data ostatniej edycji: pon, 12 września 2016 07:59:43

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę