Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Festiwalowa integracja na skate parku

Kilkaset osób bawiło się podczas sobotniej plenerowej imprezy w ramach IV Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich „Łomża JA i TY”. Na skate parku młodsi i starsi, mniej i bardziej sprawni kibicowali w meczu piłkarskim, słuchali MadBee, Anny Zlagodukh i młodych talentów, podziwiali ognisty spektakl grupy Maori, tańczyli zumbę, ale przede wszystkim wspierali uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 8, bardzo chętnie biorąc udział w loterii fantowej. – Łomżyniacy chcą się bawić, chcą być razem – mówi Katarzyna Kuklińska, prezes Stowarzyszenia Ludzi Społecznie Naznaczonych JA i TY, które jest głównym organizatorem festiwalu. – Jeżeli dostają ciekawy temat, wychodzą z domu, czyli można!

Trzeci dzień festiwalu „Łomża JA i TY” miał bardzo urozmaicony program. Już towarzyskie spotkanie drużyn piłkarskich ZSS nr 8 kontra ekipa Urzędu Miasta i Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością wywołało spore emocje kibiców. I mimo tego, że to uczniowie błyskawicznie strzelili pierwszą bramkę, to jednak cały mecz zakończył się zwycięstwem starszej drużyny 6:2 (3:1). Tuż po spotkaniu można zaś było poddać się sporemu wyzwaniu, jakim było pokonanie toru przeszkód na wózku inwalidzkim.
– Ma to na celu pokazanie i społeczeństwu, i tym, którzy będą na nich jechać, jak ciężko jest na co dzień poruszać się osobom na wózkach – podkreślał przewodniczący Rady Paweł Karwowski.
Przekonał się o tym m. in. Marek Olbryś, który kilkanaście minut wcześniej imponował formą na boisku, broniąc w pierwszej połowie bramki, a w drugiej strzelając efektownego gola. 
– Szczególnie dla mnie jest to poznawcze doświadczenie, dlatego, że zajmuję się na co dzień drogami, chodnikami i urbanistyką w mieście – mówi Marek Olbryś. – Przekonałem się naocznie, że ludziom niepełnosprawnym jest ciężko, chociaż sobie radzą, ale widzę, jak wiele trzeba zrobić w naszym mieście, żeby uniknąć różnego rodzaju barier, progów i przeszkód dla nich!
Przez cały czas trwania imprezy trwała też loteria fantowa „Zostań Aniołem - podziel się sobą”, dochód z której zostanie przeznaczony na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Łomży. Sprzedano 463 losy po 5 złotych, a poza tym, że kupienie każdego losu nagradzano upominkami, to  odbyło się jeszcze losowanie dodatkowych, cennych nagród, w tym roweru, bonów podarunkowych  czy kompletu muzycznych gadżetów od zespołu T. Love, jednego ze sponsorów imprezy.
– Oczywiście jakbym wygrała rower czy krajalnicę, tobym się bardzo ucieszyła, ale najważniejsze jest to, że pomagam dzieciom i jest tu nas dziś naprawdę dużo! – podkreśla pani Maria. 
Frekwencja przełożyła się też na ilość osób tańczących integracyjną zumbę z Mariusem Grancea i rumuńską grupą Just Dance II oraz Sylwią Kraszewską z Edu Dance, nie brakowało też dzieci zainteresowanych nie tylko tańcem, ale też warsztatami tańca z ogniem grupy Maori z Ciechanowa.
Zaprezentowała ona swój efektowny spektakl już po zapadnięciu zmroku, a wcześniej wystąpili: mieszkająca w Łomży ukraińska wokalistka Anna Zlagodukh, utalentowane podopieczne klubu Carpe Diem, w tym Julia Kowalczyk i Alicja Pędowska, a gwiazdą wieczoru był zespół MadBee.
– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni frekwencją i zainteresowaniem! – ocenia Katarzyna Kuklińska. – Skate park to był właściwy wybór, do tego taki dobór repertuaru, bo muzyka i taniec plus sport przyciągają ludzi – to jest prawdziwa integracja! 

Wojciech Chamryk
Elżbieta Piasecka-Chamryk

210510110729.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę