Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Obóz Matematyczny

Przez cztery dni, w gronie takich samych miłośników Królowej Nauk, będą mogli łamać sobie głowy nad problemami, o których przeciętny zjadacz chleba nie ma zielonego pojęcia, i rozwiązywać zadania, np. z algebry, geometrii bądź teorii liczb. Już po raz piąty I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży organizuje obóz matematyczny skierowany do zainteresowanych matematyką licealistów oraz wybijających się gimnazjalistów. Przyjeżdżają na niego uczniowie ze szkół z Łomży, Białegostoku, Suwałk, Olsztyna, Zambrowa, a nawet Łodzi czy Radomia.

W tym roku obóz odbędzie się w dniach 25-30 września w ośrodku w Ptakach* k/Nowogrodu.
Organizatorzy uczestnikom zapewniają:
- całodzienne wyżywienie i zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4-osobowych w ośrodku położonym w malowniczym zakątku obszaru chronionego krajobrazu, nad rzeką Pisą, 20 km od ŠŁomży, opiekę wychowawczą i merytoryczną,
- możliwość wyboru z trzech poziomów zaawansowania, różnorodne formy zajęć: zadania do rozwiązywania, wykłady, ćwiczenia, mecz matematyczny,
- materiały z obozu w formie broszury, zawierające zadania, rozwiązania oraz wykłady,
- odpoczynek od nauki: zajęcia sportowe i rekreacyjne, planszówki, Ktulu i inne,
- koszulki dla wszystkich obozowiczów,
- nagrody dla najlepszych,
- zajęcia z astronomii dla chętnych.
1. Obóz rozpocznie się 25 września kolacją, a zakończy 30 września śniadaniem, będzie więc zawierał cztery dni pełne, podczas których odbywać się będą zajęcia matematyczne.
2. Koszt obozu to 450 złotych. Dla uczniów I LO w ŠŁomży koszt wynosi 350 złotych.
W wypadku osób o udokumentowanych osiągnięciach matematycznych i niedobrej sytuacji materialnej niewykluczona jest obniżka kosztu, prosimy o indywidualny kontakt.
3. Kadrę naukową obozu stanowić będą:
(a) dr Jerzy Konarski, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, współorganizujący obóz od roku 2012,
(b) Michał ŠŁupiński, tegoroczny laureat Olimpiady Matematycznej, debiutujący w roli kadry obozu, uczestnik obozu w latach 2013-2015,
(c) Sebastian Pogorzelski, student IV roku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, współorganizujący obóz od roku 2012.
4. Obóz skierowany jest do zainteresowanych matematyką licealistów oraz wybijających się gimnazjalistów. 
Uczestnicy podzieleni będą na trzy grupy:
(a) grupa początkująca przeznaczona jest dla osób dopiero rozpoczynających naukę matematyki „dla bystrzaków” i być może niechętnym „dowodom”. Nie zakładamy tu żadnej wstępnej wiedzy, a jedynie nieco zdolności i chęci do pracy w trakcie obozu.
Przed południem odbywać się będą półtoragodzinne sesje zadaniowe oraz trwające tyle samo ćwiczenia. Zadania będą związane z materiałem z ćwiczeń i wykładów - do ich rozwiązania niepotrzebna będzie znajomość żadnych nieszkolnych „fakcików” spoza obozu. 
Po południu planowane są wykłady dotyczące zagadnień około-matematycznych, ale też prostych zadań np. z Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Odbędą się również całodzienne zawody drużynowe.
(b) grupa średnio zaawansowana, tak jak początkująca, nie wymaga wiele wcześniejszej wiedzy, lecz jest nastawiona na naukę matematyki dowodów, wyciągania wniosków, na prostym poziomie. Zadania będą, w większości, dotyczyły materiału z wykładów, mamy nadzieję nauczyć samego sposobu uczenia się. Przewidziane są konsultacje.
W tej grupie planujemy codzienne trzygodzinne zawody indywidualne, omówienie zadań oraz wykłady m.in. z kombinatoryki i geometrii. Dodatkowo rozegrany zostanie tzw. mecz matematyczny, będący formą zawodów drużynowych.
(c) grupa olimpijska przeznaczona jest dla osób trenujących do I i II etapu Olimpiady Matematycznej. W tej grupie planujemy codzienne czterogodzinne zawody, omówienia zadań i wykłady, podobnie jak na obozie rok temu. Analogicznie jak w grupie średnio zaawansowanej, odbędzie się mecz matematyczny. W razie zainteresowania możliwe są dodatkowe zajęcia wieczorne na wybrane tematy.

Obóz rozpocznie się o godzinie 17:00 na miejscu w ośrodku. Osoby zainteresowane skorzystaniem z transportu z ŠŁomży proszone są o podanie tej informacji w formularzu rejestracyjnym. Zbiórka na wyjazd odbędzie się o godzinie 16:00 przed budynkiem I LO w ŠŁomży na ul. Bernatowicza. Bieżące informacje m.in. o rejestracji pojawią się na stronie I LO w ŠŁomży http://www.1lo.lomza.info/ prawdopodobnie na początku września.

Do zobaczenia na obozie!
Organizatorzy
Wszelkie pytania prosimy kierować na e-mail: konrad.dunajewski@gmail.com lub telefonicznie do p. Konrada Dunajewskiego pod numerem 606 788 788.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę