Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ikar ... "Walizka" wychodzi z teatru

Ikar to przedstawienie prezentowne w poniedziałek wieczorem na łomżyńskim rynku, przygotowane przez Teatr AKT z Warszawy. Dość efektowne widowisko zebrało sporą grupę widzów. Grupę tworzą profesjonalni aktorzy-mimowie, którzy już od pierwszych przedstawień próbowali język pantomimy wzbogacić o doświadczenia współczesnego świata. Przedstawienie łączy pantomimę, taniec i inne środki wyrazu (marionetki, plastyczne obrazy, efekty ogniowe i pirotechniczne, szczudła).

Widowisko plenerowe Teatru AKT, w którym po raz kolejny ONI podejmują próbę wzniesienia się ponad... NIMI. W mitologii Ikar (grec. Icarus) był synem Dedala. Uwięziony przez Minosa Dedal, postanowił uciec z wyspy-Krety, wzbijając się w powietrze, za pomocą skrzydeł skonstruowanych przez siebie. Jednak Ikar wzbił się zbyt wysoko, słońce roztopiło wosk, którym były spojone pióra i zabił się spadając w morze. Ikar to niepoprawny marzyciel, obecnie gatunek na wymarciu - o tym traktuje spektakl.
"Istota rzeczy jest w tym aby nasze serca które toczy ciężka krew napełniły się powietrzem i tego właśnie Ikar nie chciał przyjąć "
Zbigniew Herbert "Dedal i Ikar" (Struna światła -1956)
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę