środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

THE BL Blues Band na podium w Ostrowcu Świętokrzyskim

Blues-rockowe dźwięki z Łomży zostały wyróżnione w Ostrowcu Świętokrzyskim na X Jubileuszowym Festiwalu im. Miry Kubasińskiej Wielki Ogień. THE BL Blues Band zajął trzecie miejsce w konkursie „młodych wykonawców”.

THE BL Blues Band na scenie w Ostrowcu Świętokrzyskim
THE BL Blues Band na scenie w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zespół w składzie Jan Górski (gitara), Mariusz Brzostowski (wokal, gitara), Bartek Leszczyński (bas), Marcin Bienias (perkusja) i Paweł Podeszwik (instrumenty klawiszowe) zaprezentował trzy autorskie utwory: „Blues 7:35”, „Flower”, „Oko Cyklonu”, a także cover z repertuaru grupy Brekout  „Co to za człowiek”. Występy oceniało  jury w składzie: Piotr Bogusław Jędrzejczak, Andrzej Chochół i Grzegorz „Ornette” Stępień. W konkursie zespołów wzięło udział 13 zespołów z całej Polski. Wygrał zespół MetKa, a drugie miejsce zajął „Radio Slam” - oba z Warszawy.

Festiwal Bluesowo – Rockowy im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” odbywa się od 2007 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim na terenie Parku Miejskiego im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Trzydniową imprezę zorganizowaną przez Miejskie Centrum Kultury zakończył występ Ani Rusowicz i jej zespołu z gościnnym udziałem Piotra Nalepy, syna Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0