Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Walizka już otwarta

Jerzy Brzeziński Prezydent Łomży oficjalnie otworzył „Walizkę” czyli Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Łomżyńską „Walizkę” otwarto po raz 18-nasty. Program festiwalu obejmuje występy 7 teatrów zagranicznych i 4 krajowych. Jako pierwszy widzowie i jury zobaczyli spektakl “Selfish Giant” w wykonaniu Estonian State Puppet Theatre.

Inaugurująca Festiwal sztuka teatru z Tallina Selfish Giant czyli Samolubny Olbrzym to sztuka na podstawie opowiadania Oscara Wilde. Tytułowy bohater jest właścicielem pięknego ogrodu, w którym uwielbiają się bawić dzieci. Pewnego dnia, wróciwszy do domu, samolubny olbrzym wypędza je i zabrania przychodzić. W samotnym i pustym ogrodzie milkną ptaki, drzewa przestają kwitnąć, nadciąga zima, która nie zagościć tu ani wiośnie..., latu... czy jesieni. Z czasem olbrzym odczuwa coraz większy smutek i zaczyna rozumieć, że to wszystko to jego wina. Wtedy też postanawia się zmienić.

Pierwszego dnia poza teatrem z Estonii zaprezentują się także Divadelni Agentura Vangeli z Czechy – spektakl pt. „Prague – the enchanted city” (Praga – miasto zaklęte) i Olsztyński Teatr Lalek ze spektaklem „Lekcja”.

Wieczorem - o 21.00 - na Starym Rynku pierwszy z serii spektakli otwartych – pozakonkursowych. Teatr Akt z Warszawy zaprezentuje sztukę „Ikar”

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” potrwa cztery dni. Od wtorku do piątku w Łomży zostanie zaprezentowanych 11 spektakli konkursowych i sześć poza konkursowych.
Przedstawienia biorące udział w konkursie podlegają ocenie międzynarodowego jury pod przewodnictwem Hanny Baltyn.


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę