Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Harmonogram XI Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych

W tym roku uczestnicy Warsztatów będą zakwaterowani w Bursie Szkolnej nr 2 w Łomży (ul Stacha Konwy 13, 18-400 Łomża. tel. (086) 216 30 42 (już od godz. 8:00 w dn.16.08.2016 r.)

Uroczyste otwarcie Warsztatów - 16 sierpnia 2016 r. o godz. 13:30 w Sali Koncertowej PSM I i II stopnia w Łomży.

O godzinie 19:00 dyrektor Teatru Lalki i Aktora (współorganizator koncertu) zaprasza na występ zespołu góralskiego „Orawianie” z Lipnicy Wielkiej. Koncert jest otwarty dla wszystkich mieszkańców Łomży.
Wcześniej w godzinach 14:00 – 17:00 w gmachu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Łomży planowane są warsztaty, na których młodzież i chętni mieszkańcy Łomży będą mogli zapoznać się ze sztuką ludową z Orawy: rys etnograficzny, tańce, gwara, nauka malowania na szkle. Będą to zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.
Warsztatom będzie towarzyszyć wystawa prac młodych artystów z Liceum Plastycznego w Łomży.
Wszystkie zajęcia grupowe w trakcie Warsztatów są możliwe do obserwacji przez mieszkańców Łomży.
21 sierpnia uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z częścią historii okolicznych ziem uczestnicząc w wycieczce do Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka.
23 sierpnia o godzinie 17:00 koncert w posiadłości Lutosławskich w Muzeum Przyrody w Drozdowie w wykonaniu uczestników Warsztatów. Zapraszamy wszystkich melomanów.
24 sierpnia o godzinie 17:00 koncert finałowy Warsztatów. W programie taniec, śpiew, utwory instrumentalne solowe, kameralne i orkiestrowe. Młodzież uczestnicząca w Warsztatach podsumuje tym koncertem swoją intensywną, niezwykle owocną pracę i zaprezentuje to, czego nauczyła się 
podczas warsztatów.

Pan Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski objął Warsztaty honorowym patronatem.

Koncerty w Teatrze Lalek, w Drozdowie i inne imprezy towarzyszące stały się możliwe dzięki wielkiej przychylności Pani Dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie - Anny Archackiej, Dyrektorowi Teatru Lalki i Aktora – Panu Jarosławowi Antoniukowi, Dyrektorowi Bursy nr 2 w Łomży – Barbarze Zawrotnej, a także władz miasta pomagającym i wspierającym w miarę możliwości (także finansowo), a także wielu niewymienionych tutaj osób - wolontariuszy.
Warsztaty odbędą się dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i  Prezydenta Miasta Łomży.
Patronem medialnym Warsztatów jest TV Nasza Łomża, oraz portal 4lomza.pl
Wnioski uczestnictwa i szczegółowy harmonogram są do pobrania na stronie: www.psm.lomza.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę