Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Garść informacji

16 sierpnia 2013 r. o godz. 19:00 Teatr Lalki i Aktora w Łomży – współorganizator koncertu - zaprasza na występ zespołu górali podhalańskich Majeranki. Koncert jest otwarty dla mieszkańców Łomży.

 

Przed koncertem w godz. 14:15 – 17:45 w PSM I i II stopnia w Łomży planowane są warsztaty, gdzie każdy chętny będzie mógł zapoznać się z historią i twórczością Podhala
(m. in. malowanie na szkle, śpiew, taniec) i spróbować swoich umiejętności w czasie zajęć praktycznych.

 

Dziś Mistrz gra na kontrabasie - musisz się zatrzymać w czasie"  - zapraszamy wszystkich na koncert, który odbędzie się 18 sierpnia 2013 roku w Auli PSM I i II stopnia w Łomży o godzinie 17:00. Solistą będzie wybitny kontrabasista Adam Bogacki. Przy fortepianie - Tatiana Baranovskaya.  WSTĘP WOLNY !!

 

Organizatorzy Warsztatów zapraszają również na koncert w wykonaniu uczestników do Muzeum Przyrody w Drozdowie (dworek Lutosławskich) w dniu 23 sierpnia o godz. 17:00.

Stało się to możliwe dzięki wielkiej przychylności Pani Dyrektor Annie Archackiej, która umożliwiła uczestnikom warsztatów koncertowanie w pomieszczeniach Muzeum. Jest to tym bardziej istotne, że trwa właśnie Rok Witolda Lutosławskiego i wykonanie koncertu w miejscu, gdzie Witold Lutosławski spędził swoje dzieciństwo jest dużym wydarzeniem dla młodych artystów, a jednocześnie hołdem oddanym wielkiemu kompozytorowi

 

Warsztatom towarzyszy wystawa malarstwa Roberta Sokołowskiego oraz wystawa wydawnictwa „Pani Twardowska” reprezentowanego przez Panią Alicję Twardowską.

 

Wydawnictwo Pani Twardowska działa - po przerwie - od 2010 roku. Specjalizuje się w publikacjach muzycznych i edukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz książkach dla dorosłych z dziedziny szeroko pojętej kultury muzycznej: pamiętniki, wspomnienia, i in. Szczególną popularnością cieszą się śpiewniki, zbiorki nutowe i płyty z muzyką.

Wydawnictwo cieszy się coraz większym uznaniem; zarówno nuty , książki, jak i płyty są wydawane z dbałością o merytoryczną stronę, grafikę i jakość edytorską.

Wydawnictwo współpracuje ze znakomitymi autorami, kompozytorami, aranżerami i innymi muzykami. Bowiem jedną z dodatkowych działalności wydawnictwa jest organizowanie spotkań z autorami i kompozytorami, koncertów z polską muzyką współczesną oraz koncertów okolicznościowych.

Wydawnictwo prowadzi także działalność charytatywną, wspierającą dzieci, młodzież oraz placówki edukacyjne.

Właścicielką i dyrektorką Wydawnictwa jest Alicja Twardowska.

- Nazwę wymyśliłam sama, nawiązując do ballady A. Mickiewicza -„Pani Twardowska”, gdyż mam wiele cech mickiewiczowskiej bohaterki. Poza tym mój mąż, kompozytor Romuald Twardowski pochodzi z Wilna, a tam też działał Mickiewicz i specjalnością naszej domowej kuchni są litewskie kołduny podawane przy tradycyjnym muzykowaniu i gawędach o muzyce.

Jestem absolwentką Wydziału Teorii, Kompozycji i Dyrygentury Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytetu Muzycznego). Najbliższe mi miejsce do przebywania to biblioteka, a w pracy zawsze miałam styczność z dziećmi, najpierw w Towarzystwie Śpiewaczym „Lutnia”, potem w szkolnictwie muzycznym. A teraz te dwa ogniwa się spotkały- wydawanie książek dla dzieci i muzyka. To wspaniała praca ! Mam liczne cudowne kontakty ze wspaniałymi ludźmi, których w Polsce nie brakuje. Marzę o tym, by napisać i wydać książkę o ludziach, którzy mnie wzruszają swoją postawą. (Alicja Twardowska)

 

Wszystkie zajęcia grupowe są otwarte dla publiczności.

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę