Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Garść informacji - 2014

W tym roku uczestnicy warsztatów będą zakwaterowani w Bursie nr 1 (ul. Kopernika 16, 18-400 Łomża. tel. (086) 216-51- 75

 

16 sierpnia 2014 r. o godzinie 19:00 dyrektor Teatru Lalki i Aktora (współorganizator koncertu) zaprasza na występ zespołu góralskiego „Zbyrcok” (Dzwoneczek) z Juszczyna. Koncert jest otwarty dla wszystkich mieszkańców Łomży.

Wcześniej w godzinach 13:30 – 16:30 w gmachu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Łomży planowane są warsztaty, na których młodzież i chętni mieszkańcy Łomży będą mogli zapoznać się ze sztuką ludową z okolic Babiej Góry: rys etnograficzny, tańce, gwara, nauka rozpoznawalnego w świecie haftu makowskiego i prezentacja zabawek wykonywanych w tym regionie. Będą to zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.

Warsztatom będzie towarzyszyć wystawa prac Pana Roberta Sokołowskiego – znakomitego młodego artysty, którego prace stają się coraz bardziej cenione w całym kraju.

17 sierpnia uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z częścią historii ziemi łomżyńskiej, zwiedzając forty w Piątnicy pod kierunkiem pułkownika Ludwika Zalewskiego. Warto nadmienić, że podobne fortyfikacje znajdują się wyłącznie w twierdzy w Osowcu i we Władywostoku.

O godzinie 16:00 na terenie bursy nr 1 przy ul. Mikołaja Kopernika 16 w Łomży swoją twórczość zaprezentują artyści ludowi:

- kowal Romuald Grużewski (prawdziwa kuźnia na żywo),

-rzeźbiarz Stanisław Bacławski

 

23 sierpnia o godzinie 17:00 koncert w posiadłości Lutosławskich w Muzeum Przyrody w Drozdowie w wykonaniu uczestników Warsztatów. Zapraszamy wszystkich melomanów.

24 sierpnia o godzinie 17:00 koncert finałowy Warsztatów. W programie taniec, śpiew, utwory instrumentalne solowe, kameralne i orkiestrowe. Młodzież uczestnicząca w Warsztatach podsumuje tym koncertem swoją intensywną, niezwykle owocną pracę i zaprezentuje to, czego nauczyła się
podczas warsztatów.

 

Pan Prezydent Miasta Łomży Mieczysław Czerniawski objął Warsztaty honorowym patronatem.

 

Koncerty w Teatrze Lalek, w Drozdowie i inne imprezy towarzyszące stały się możliwe dzięki wielkiej przychylności Pani Dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie - Anny Archackiej, Dyrektorowi Teatru Lalki i Aktora – Panu Jarosławowi Antoniukowi, Dyrektorowi Bursy nr 1 w Łomży – Jackowi Pogorzelskiemu, pułkownikowi Ludwikowi Zalewskiemu, a także władz miasta pomagającym
i wspierającym w miarę możliwości (także finansowo), a także wielu niewymienionych tutaj osób.

Warsztaty odbędą się dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Urzędu Marszałkowskiego woj. podlaskiego w Białym­stoku, Prezydenta Miasta Łomży, Deutsche Banku Polska.

Patronem medialnym Warsztatów jest TV Nasza Łomża, oraz portal 4lomza.pl

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę