Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Szkoły wywiesiły listy przyjętych

Szkoły ponadgimnazjalne w Łomży wywiesiły listy przyjętych i nieprzyjętych do klas pierwszych. Najwięcej chętnych w tym roku chciało się dostać do II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej. Ostatecznie swoje świadectwa przyniosło tu ponad 270 absolwentów gimnazjów, z których wybrano 168 najlepszych. - Najwyższy pułap punktów był w klasie politechnicznej. Aby się do niej dostać uczniowie musieli mieść minimum 148 punktów - mówi Jolanta Kossakowska, dyrektor II Liceum. Najniższy pułap w tej szkole był do klasy 1E o profilu prawniczym. Aby się do niej dostać wystarczyło 120,8 pkt.

Tak jak w latach poprzednich rekrutacja odbywa się z wykorzystaniem elektronicznego systemu. Do piątku każdy z gimnazjalistów kończących w tym roku ten etap nauki mógł wybrać trzy dowolne szkoły w których chciałby kontynuować naukę. Każdej z nich nadaje rangę swojego wyboru – pierwszą tej do której najbardziej chciałby się dostać. O tym czy będzie mógł się tam uczyć decydują wyniki jego świadectwa i egzaminu gimnazjalnego, które teraz uczeń musi dostarczyć do tej szkoły. Jeśli wymagana granica punktów w szkole pierwszego wyboru jest zbyt wysoka, automatycznie uczeń uwzględniany jest w szkole drugiego wyboru, a jeśli i tu się nie udaje w szkole trzeciego wyboru. 

II LO w Łomży przyjmie w tym roku 168 uczniów do 6 klas pierwszych. 
- Chętnych  było więcej, ale niestety nie mamy miejsca w budynku na tworzenie kolejnych oddziałów – mówi dyrektor Kossakowska. - W pierwszym naborze skompletowaliśmy wszystkie klasy, więc naboru uzupełniającego u nas nie będzie
178 nowych uczniów rozpocznie naukę od września w I LO przy ul. Bernatowicza. W tej szkole problemów z naborem chętnych nie ma od lat. W tym roku w szkole największym zainteresowaniem cieszyła się klasa biologiczno-chemiczna, dlatego będzie druga taka zamiast ogólnej. 
Z przebiegu tegoroczne naboru zadowolony jest także Jacek Kocoń dyrektor „Mechaniaka”.
- Co prawda nie udało nam się zebrać wytaczającej grupy uczniów, aby uruchomić nową w naszej szkole klasę technikum urządzeń i systemu energii odnawialnej, ale mamy dwie kasy technikum informatycznego i zgodę władz miasta na uruchomienie dwóch klas mechanika pojazdów samochodowcy w zawodówce– mówi dyrektor Kocoń zaznaczając, że aby dostać się do klas pierwszych techników w tym roku trzeba było mieć ok. 90 punktów.  

Teraz uczniowie, którzy znaleźli się na listach przyjętych do szkół mają czas na potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu. Formalnie na złożenie tych dokumentów jest czas do 14. lipca. 
W przypadku szkół, które będą miały wolne miejsca pod koniec lipca będzie przeprowadzany nabór uzupełniający.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę