Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Jak nie czytam, jak czytam

63% Polaków powyżej 15 roku życia nie czyta książek, a jedynie 46% respondentów deklaruje, że przeczytało w ciągu miesiąca tekst dłuższy niż trzy strony maszynopisu. Takie zatrważające dane opublikowała niedawno Biblioteka Narodowa w „Raporcie o stanie czytelnictwa” w naszym kraju. Jak wskazują znawcy przedmiotu, sytuację może zmienić jedynie szeroko zakrojona promocja czytelnictwa.

Z inicjatywy nauczycieli-bibliotekarzy: p. Iwony Listowskiej i p. Andrzeja Kubraka, społeczność szkolna Ekonomika przystąpiła zatem do ogólnopolskiej akcji zachęcającej młodzież do zgłębiania tajników literatury.

Wydarzenie pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam" zgromadziło na szkolnym dziedzińcu niemal wszystkich uczniów i nauczycieli. O godzinie 11 rozpoczęli oni półgodzinne, wspólne czytanie książek o przeróżnej tematyce i pochodzeniu.

Niektórzy delektowali się lekturą w samotności i ogromnym skupieniu, inni dzielili się co ciekawszymi fragmentami z kolegami i koleżankami. Co chwilę usłyszeć można też było salwy śmiechu, dochodzące z wielu miejsc.

Dwa kwadranse wspólnego czytania minęły niezwykle szybko, ale nikt nie spieszył się z powrotem w mury szkoły. Przyszedł bowiem czas na rywalizację reprezentantów klas w „Biegu z książką”. Zwycięzcami zostali logistycy - Alicja Trzaska (kl. III TL) i Sebastian Tomaszczyk (kl. II TL), którym serdecznie gratulujemy.

Warto nadmienić, że uczniowie Technikum Reklamy zadbali o oprawę graficzną akcji, przygotowując interesujące plakaty promujące czytelnictwo.

Warto czytać, bo „Kto czyta, ten żyje podwójnie” (Umberto Eco).

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Magdalena Karwowska
pon, 13 czerwca 2016 14:12
Data ostatniej edycji: pon, 13 czerwca 2016 14:36:35

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę