Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Rafał Boguski po latach w Ekonomiku

Wicemistrzostwo kraju zdobyte z GKS Bełchatów i 3 tytuły Mistrza Polski wywalczone z białą gwiazdą na piersi to największe sukcesy w sportowej karierze dzisiejszego gościa Ekonomika, naszego absolwenta Rafała Boguskiego.

Rafał Boguski urodził się 9 czerwca 1984 r. w Ostrołęce. Dzieciństwo spędził w Leopoldowie k/Miastkowa, skąd po ukończeniu szkoły podstawowej przeprowadził się z rodziną do Łomży. Tu właśnie, w wieku 16 lat, rozpoczął naukę w szkole średniej i trwającą do dziś karierę piłkarską. Z uśmiechem wspomina pierwszy trening pod okiem Macieja Ruszczyka, na który wybrał się z twarzą pomalowaną flamastrami przez starszych kolegów z ówczesnego Liceum Ekonomicznego.

Po udanych występach w ŁKS Łomża, „Boguś” - jak nazywają go przyjaciele z murawy - trafił do jednej z czołowych drużyn Ekstraklasy – Wisły Kraków. W drużynie Białej Gwiazdy gra niemal nieprzerwanie od 2005 r., z rocznym wypożyczeniem do pierwszoligowego GKS Bełchatów. Dobre występy "Dzikiego" (przydomek nadany przez kibiców) zaowocowały powołaniem w sezonie 2007/2008 do reprezentacji Polski prowadzonej wówczas przez trenera Leo Beenhakkera.

Rafał jest wszechstronnym zawodnikiem, grającym najczęściej na pozycji defensywnego pomocnika, skrzydłowego, czy tzw. podwieszonego napastnika.

W wolnym czasie piłkarz buszuje po krakowskich antykwariatach w poszukiwaniu dobrej lektury (jego ulubieni pisarze to Dan Brown i Harlan Coben) lub ogląda filmy i przedstawienia teatralne. Urlop zaś często spędza z rodziną w Łomży, gdzie z przyjemnością wypoczywa. Swoją przyszłość wiąże natomiast z Krakowem, gdzie mieszka z żoną Alicją i córkami.

Dzisiejsze spotkanie ze znanym absolwentem naszej szkoły poprowadził p. Roman Sarnacki, przed laty nauczyciel wychowania fizycznego Rafała. Po krótkim wstępie przybliżającym biografię zawodnika, nadszedł czas na pytania skierowane do gościa. Odpowiedział na wszystkie z nich, nawet te związane z przebytymi kontuzjami, o których zazwyczaj nie lubi opowiadać.

Społeczność szkolna Ekonomika, wysłuchawszy interesującej wypowiedzi piłkarza oraz w dowód uznania jego ogromnych osiągnięć, zgotowała Rafałowi gorące owacje. Z rąk p. dyrektora Pawła Drożynera otrzymał natomiast piękną grafikę przedstawiającą Łomżę, z następującą dedykacją:

"Panu Rafałowi Boguskiemu, absolwentowi Liceum Ekonomicznego w Łomży, rocznik 2003, z podziękowaniem za spotkanie ze społecznością szkolną oraz z życzeniami dalszej, pięknej kariery sportowej - społeczność szkolna Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży".

Przebieg kariery sportowej Rafała Boguskiego, którego mieliśmy przyjemność gościć dziś w progach Ekonomika udowadnia, że ciężka, systematyczna praca, upór i skromność to cechy, bez których sukces nie jest możliwy. Dziękujemy za tę cenną lekcję.

 

Fragment spotkania z piłkarzem można obejrzeć tu --> https://youtu.be/WWwk8OFG6fw

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Magdalena Karwowska
cz, 02 czerwca 2016 19:35
Data ostatniej edycji: pt, 03 czerwca 2016 18:57:50

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę