Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 04 października 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Konkurs „Miłosierny jak Ojciec”

W dniu 20 maja 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem odbył się XV Konkurs wiedzy o życiu, osobowości i nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II. Konkurs nosił tytuł „Miłosierny jak Ojciec”. Oczywiście temat ten bardzo mocno wiąże się z przeżywanym obecnie Rokiem Miłosierdzia.

Z  naszej szkoły w etapie międzyszkolnym   udział  wzięły trzy uczennice z klasy IIB, a mianowicie: Katarzyna Szabłowska, Marlena Łempicka i Katarzyna Kozikowska. Dziewczyny  indywidualnie odpowiadały pisemnie na pytania opracowane przez powołaną komisję, a następnie zespołowo, w części ustnej odpowiadały na wylosowane pytania. Zebrana ilość punktów uplasowała naszą drużynę na drugim miejscu w skali województwa, a w rywalizacji indywidualnej Kasia Szabłowska wywalczyła  także drugie miejsce. Warto zaznaczyć, że dziewczyny wykazały się dużą znajomością tekstów kierowanych przez Jana Pawła II do młodych. Konkursowi towarzyszyło wiele atrakcji, a mianowicie : nabożeństwo Słowa Bożego; piękny montaż słowno- muzyczny poświęcony Janowi  Pawłowi II oraz wspaniała lekcja historii jaką przeprowadził znany dziennikarz Jan Pospieszalski. Gratulujemy  naszej szkolnej drużynie pięknego zwycięstwa i dziękujemy za wspaniałą reprezentację naszego Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. A dla całej społeczności naszej szkoły dedykujemy głębokie słowa Jana Pawła II o tak bardzo potrzebnym nam miłosierdziu: „Gdy zdamy sobie sprawę, że miłość, jaką Bóg ma dla nas, nie zatrzymuje się przed naszym grzechem, nie cofa się przed naszymi przewinieniami, ale staje się jeszcze bardziej troskliwa i wielkoduszna; gdy zdamy sobie sprawę, że była to miłość aż do męki i śmierci Słowa, które stało się ciałem i zgodziło się odkupić nas za cenę własnej Krwi, wówczas wykrzykniemy z wdzięcznością: "Tak, Pan jest bogaty w miłosierdzie", i wreszcie powiemy: "Pan jest miłosierdziem".

Maria Sieczka

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
pon, 30 maja 2016 17:11
Data ostatniej edycji: pon, 30 maja 2016 17:44:29

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę