Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Mistrzynie ortografii klas IV- VI szkół podstawowych w Łomży

Maja Karwowska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, której nauczycielką jest Dorota Żbikowska, zajęła 1. miejsce w XII konkursie „Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Miasta Łomża”. Do finału zgłosiły się, zgodnie z regulaminem, trzyosobowe reprezentacje uczniów klas IV – VI łomżyńskich podstawówek. Drugie miejsce zdobyła Anna Tarnacka z SP nr 5, uczennica polonistki Beaty Filipkowskiej, a trzecie – Zuzanna Rostkowska z SP 7 w Łomży, która do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem Iwony Erynk – Cichowicz.

Dedykowana św. Janowi  Pawłowi II uroczystość miała za motto mądry cytat: „Wymagajcie od siebie, nawet gdyby  inni od was nie wymagali”. Odnosi się on równie dobrze od 1983 r. do  uczestników, jak i dorosłych organizatorów wszelakich konkursów dla dzieci i młodzieży. Dyrektor SP nr 10 im. Jana Pawła II Leszek Sobociński powitał gości i przypomniał pochodzenie słowa ortografia oraz wyjaśnił znaczenie słownikowe. Młode konferansjerki z klas piątych: Ewa Gosk i Julia Jaskółka zaprosiły wszystkich na zabawną inscenizację „Kopciuszek XXI wieku”. Gra aktorska uczniów klasy VI E zainteresowała zdenerwowanych konkursowiczów i poprawiła im nastrój. Zrelaksowani „mistrzowie pióra” z uśmiechami na twarzach przystąpili do pisania. Dyktando dotyczyło Henryka Sienkiewicza, a trudności ortograficzne związane były głównie z pisownią wyrazów wielką literą. Po trudach zmagania się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji piszący udali się na słodki poczęstunek.

Dzięki hojności sponsorów, mistrzowie ortografii zostali uhonorowani pucharami, dyplomami i nagrodami. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki, notesy, długopisy i ananasy. Dorota Szymonowicz z delegatury Kuratorium Oświaty  wyraziła radość z faktu, że „Dziesiątka” od dwunastu lat z wielkim zaangażowaniem rozwija i promuje ortograficzne talenty uczniów łomżyńskich szkół podstawowych. Dyrektor  SP 10 Leszek Sobociński podziękował, m.in., za 12 lat współpracy Joannie Szkop, konsultantce ds. edukacji polonistycznej ODN w Łomży, i koordynatorce konkursu, wicedyrektor Renacie Zaniewskiej.

Opr. Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę